Respublikinės VEX IQ robotų-konstruktorių varžybos „Mažvydo taurė 2022“

Modesta Barakauskaitė
,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Lapkričio 25 dieną Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko respublikinės VEX IQ robotų-konstruktorių varžybos „Mažvydo taurė 2022“. Technologijų ir inžinerijos mokytojo eksperto A. Česnelio organizuotose varžybose dalyvavo ne tik mažvydiečių suburtos, bet ir iš Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos bei Šiaulių Dainų progimnazijos atvykusios komandos.

 

Varžyboms mokiniai turėjo pasiruošti iš anksto – sukonstruoti ir užprogramuoti skirtingoms rungtims tinkančius robotus. O rungtys išties nebuvo lengvos. Pirmoji ,,Challenge highrise“ rungtis, kurios metu mokinių valdomi robotai turėjo atrinkti tinkamos spalvos kubus ir sustatyti juos į bokštą paskirtoje vietoje, atrodė itin sunki. Per minutę laiko, pasitelkę logiką ir sumanumą, mokiniai įrodinėjo savo programavimo ir konstrukcines žinias.

 

Antroji rungtis – „Slapshot“ – atrodė dar sudėtingesnė nei pirmoji. Robotai iš tam tikros konstrukcijos bokštelių turėjo išversti ritulius ir juos po vieną sumėtyti į paskirtą vietą. Stebint buvo panašu į ledo ritulio varžybas, tik įvarčius pelnė robotai, ne žmonės.

 

Trečioje, programavimo, rungtyje buvo apdovanoti gabiausi VEX IQ robotų konstruktoriai. Prizininkais tapo tiksliausiai ir geriausiai rungtims robotus užprogramavę mokiniai. Nuostabą kėlė tai, kad jau ir penktų klasių mokiniai parodė, kad jų programavimo įgūdžiai nelabai nusileidžia vyresniesiems konstruktoriams.

 

Varžybose teisėjavo dvi matematikos mokytojos, pasitelkusios inovatyvią taškų skaičiavimo programėlę, kad būtų išvengta klaidų, o taškai suskaičiuoti preciziškai tiksliai. Be apdovanojimų komandos taip pat neliko. Mokiniams ir jų mokytojams varžybų globėjai „Ugdymo meistrai“ ir „Lantel“ įsteigė vertingų prizų, geriausiems taip pat įteiktos nugalėtųjų taurės ir padėkos raštai.

 

Ypač džiugina tai, kad Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje iš 9 taurių liko net 6. 3 taurės iškeliavo į Pagėgius ir Šiaulius. Tiek mokiniai, tiek jų mokytojai po varžybų jautėsi pakylėtai, buvo kupini gerų emocijų, o mintyse rikiavosi darbai, kaip pasiruošti kitų metų varžyboms.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.