Respublikinė viktorina „Ar pažįsti Lietuvą?“

Eugenija Jurkienė
,
mokytoja metodininkė

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ jau gyvena Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos nuotaikomis! Belaukiant šio nuostabaus minėjimo, įstaigoje vyko jau tradicine tampanti respublikinė viktorina „Ar pažįsti Lietuvą?“. Pagrindinis šio renginio tikslas – puoselėti tautinę ir pilietinę savimonę, istorinę atmintį, skatinti vaikus įvairiapusiškai pažinti Lietuvą.

 

Viktorinoje tarpusavyje varžėsi septynios komandos iš Kuršėnų lopšelių-darželių „Nykštukas“ („Montessoriukų“ komanda), „Žiedelis“ („Smalsučių“ komanda), „Eglutė“ („Pelėdžiukų“ komanda), Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro („Pavenčiukų“ komanda), Mažeikių lopšelio-darželio „Berželis“ („Ventukų“ komanda), Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ („Kodėlčiukų“ komanda) ir Papilės S. Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ („Kregždžiukų“ komanda). Kiekviena komanda paruošė ir parodė savo prisistatymą, išsirinko komandos kapitonus ir susipažinę su viktorinos taisyklėmis pradėjo varžytuves.

 

 

Viktoriną „Ar pažįsti Lietuvą“ sudarė trys turai: „Geltonasis turas“, „Žaliasis turas“ ir „Raudonasis turas“. „Geltonojo turo“ metu komandoms reikėjo kuo greičiau atsakyti į pateiktus klausimus apie Lietuvos vėliavos spalvas, jų reikšmę, apie Gedimino pilį, mūsų gimtąją kalbą ir įvardinti Lietuvos sostinę. Turui pasibaigus viktorinos dalyviai sudainavo dainą „Brangiausios spalvos“ ir atliko praktinę užduotį „Stebuklingas maišelis“ – komandų kapitonai turėjo atspėti, ką nežiūrėdami liečia paslaptingame maišelyje.

 

Prasidėjus „Žaliajam turui“, komandos atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos krantus skalaujančią jūrą, jos išmetamą auksą, gyvūnus, gyvenančius Lietuvos miškuose, ir nacionalinį Lietuvos paukštį bei medį. Taip pat reikėjo įvardinti, kokia upė teka pro Kuršėnus, kaip vadinasi kalnas, ant kurio yra daug kryžių.

 

„Raudonojo turo“ metu komandos klausė tarmiškai skaitomo teksto ir turėjo įvardinti, kokia tarme skaito skaitovas, minė mįsles, skaičiavo raides žodyje „Lietuva“ ir atliko praktinę užduotį su QR kodais. Turą užbaigė baigiamoji kapitonų užduotis, kur vaikai, pasitarę su savo komanda, turėjo atsakyti, kodėl jiems gera gyventi Lietuvoje? Ugdytiniai apibendrino, kad čia gyventi gera, nes vyrauja meilė ir taika.

 

Susumavus komandų surinktus taškus už atsakytus klausimus, viktorinos „Ar pažįsti Lietuvą?“ nugalėtojais tapo Mažeikių lopšelio-darželio „Berželis“ komanda „Kodėlčiukai“. Nugalėtojams įteikta taurė, o visi dalyviai apdovanoti saldžiais prizais ir dalyvių sertifikatais.

 

Viktorinos organizatorės mokytojos metodininkės Eugenija Jurkienė, Virginija Sutkienė ir Loreta Mickevičienė nuoširdžiai dėkoja dalyviams ir jau dėlioja planus kitų metų viktorinai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.