„Gintarėlyje“ įgyvendintas projektas „Dirba rankos ir pirštukai“

Ieva Erlickienė, Virginija Mačiukienė, Rūta Drungilienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Stebėdami ugdomąjį procesą, vaikų gyvenimą grupėje, suprantame, kad kiekvienas pedagogas siekia, kad jo veiklos būtų įdomios, o ugdymo metodai padėtų ugdytiniams mokytis iš patirties, keltų jų ugdymosi motyvaciją. Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Pagrandukų“ ir „Viščiukų“ grupėse vykdėme projektą „Dirba rankos ir pirštukai“.

 

Projekto tikslas – lavinti vaikų smulkiąją motoriką, rankų pirštų, riešų ir plaštakų judesius, kuriant ir naudojant smulkiąją motoriką lavinančias metodines priemones. Smulkiosios motorikos lavinimas išplėtė vaikų galimybes plėtoti kalbėjimo įgūdžius, ugdė gebėjimą klausytis, pažinti save, padėjo atsiskleisti saviraiškai ir kūrybiškumui, tenkino vaikų poreikį bendrauti ir bendradarbiauti. Smulkiosios motorikos lavinimas teigiamai veikė vaikų plaštakos judesius ir pojūčius.

 

Prie projekto prisidėjo mokytojų padėjėjos ir ugdytinių tėvai, jie kūrė metodines priemones smulkiajai motorikai lavinti. Projektas sutelkė bendram tikslui, komandiniam darbui, sustiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.