Renginiai Panevėžio lopšelyje-darželyje „Diemedis“

Raminta Užusienienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Tėvų įtrauktis – kokybiško ugdymo garantas

 

Sakoma, kad jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį… Šis posakis puikiai apibūdina viską, kas yra aplink mus, nes gyvename nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Pandemijos pradžia visiems asocijavosi su nežinomybe, baime, sumišimu. Tai labai smarkiai paveikė ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Visų pirmiausia – ugdymas tapo nuotolinis. Reikėjo kurti planus, bendrauti ir bendradarbiauti su ugdytiniais ir jų tėvais per atstumą. Vėliau situacija kiek stabilizavosi. Atsivėrė galimybė vaikams lankyti darželius, bet už durų liko ugdytinių tėvai – negalėjo įeiti į įstaigas, gyvai bendrauti su vaiku ir jo mokytojais grupėje.

 

Atrasti nauji darbo būdai, gebėjimas veikti „čia ir dabar“, mokėjimas mokytis ir džiaugtis naujais pasiekimais su vaikais bei jų tėvais Panevėžio lopšelio-darželio „Diemedis“ darbuotojas (direktorę Audronę Mikolajūnienę, direktoriaus pavaduotoją ugdymui Dianą Baltranienę, IU mokytoją metodininkę Ramintą Užusienienę, PU mokytoją ekspertę Vilmą Dargelienę) kovo 15 dieną paskatino inicijuoti respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo mokytojų metodinę-praktinę vaizdo konferenciją „Tėvų įtrauktis – kokybiško ugdymo garantas“. Jos metu siekta skatinti mokytojus, švietimo pagalbos specialistus ir kitus ugdytojus dalintis gerąja darbo patirtimi, kuri padėjo bei palengvino darbą karantino metu su ugdytiniais ir jų tėvais.

 

Konferencijos pranešėjų ir dalyvių skaičius iš tiesų labai didelis – 100 Lietuvos mokytojų. Nuotolinės vaizdo konferencijos metu pristatyti 22 pranešimai. Pranešimus parengė ir gerąja patirtimi dalijosi ikimokyklinio ugdymo mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Šakių, Šilutės, Šilalės, Klaipėdos, Kretingos.

 

Konferencijos metu mokytojai skleidė pozityvią energiją ir dalijosi gerąja darbo patirtimi bei profesinės patirties refleksija. Sudarytos sąlygos mokytojų, švietimo pagalbos specialistų ir kitų ugdytojų informacijos sklaidai, aptarti pasiteisinę veiklos būdai, formos, metodai, pasitvirtinę ir sėkmę garantavę atradimai bei džiaugsmai.

 

Ir iš tiesų, apibendrinant galima teigti, kad karantinas atnešė ne tik didelę sumaištį, bet ir galimybę skleistis naujoms profesinėms savybėms – atradimų gausa didžiulė.

 

Kai gerumui nėra ribų…

 

Sakoma – nelaimėje pažinsi žmogų… Posakis vertas apdovanojimo, nes šių dienų kontekste puikiai apibūdina daugelį kertinių žmogaus vertybių. Ukrainoje vykstantis karas – šių dienų aktualiausia tema. Ji kelia daug nerimo, nežinios, bet ir sutelkia visus vieningam tikslui – pagalbai, kuri nuo karo bėgantiems žmonėms ypač reikalinga, nes jiems reikia daug daiktų, priemonių… Mokytojos Raminta Užusienienė, Asta Maminskaitė, kovo 10 d. rytą, „Diemedžio“ kolektyve VšĮ organizacijai „Gelbėkime vaikus“ suorganizavo prasmingą akciją nuo karo nukentėjusiems vaikams. Mokytojos ir vaikai pynė Ukrainos vėliavos spalvų apyrankes, kurias ugdytinių šeimos, pagal savo galimybes, pirko. Vieningumas, susitelkimas, atjauta patvirtino, kad mūsų įstaigą lanko ugdytiniai, kuriems nuo mažų dienų tėvai skiepija jog dalintis reikia nelaukiant grąžos iš kito. Jų gerumo dėka ne vienas Ukrainos vaikas taps laimingesnis, o suaukoti pinigai tikrai palengvins jų sunkią dalią.

 

Iš viso akcijoje dalyvavo 11 įstaigos grupių, suaukota iš ties nemaža pinigų suma – 636,50 eurų.

 

Ir iš tiesų – gerumas nematomas, bet taip stipriai jaučiamas…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.