Renginiai Baisogalos gimnazijoje

Birutė Gedžiuvienė

Su atšvaitu saugiau

 

Ilgėjant vakarams ne visi prisimena būtinybę saugiai keliauti tamsoje. Todėl spalio 27 d. Baisogalos gimnazijoje vyko akcija „Su atšvaitu saugiau“. Ją organizavo gimnazijos mokinių savivalda, vadovaujama mokytojos J. Kačiukevičienės, socialinė pedagogė D. Garuckienė ir sveikatos priežiūros specialistė D. Janušauskienė. Į pamokas besirenkantys mokiniai buvo prašomi parodyti turimus atšvaitus. Deja, ne visi juos turėjo. Vyresnieji mokiniai atsakingiau vertina savo saugumą, todėl daugelis turėjo atšvaitus. Daugeliui 5–7 klasių mokinių atšvaitus dovanojo Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centras, o juos padalijo gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė  D. Janušauskienė. Taigi kelionė į mokyklą tapo saugesnė.

 

 

Spalis – psichikos sveikatos mėnuo

 

Spalio 25–29 d. Baisogalos gimnazijoje buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos savaitė, kurią organizavo mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Daiva Janušauskienė ir socialinė pedagogė Danutė Garuckienė.

 

Ši savaitė leidžia stabtelėti ir pasirūpinti tuo, ką dažnai pamirštame – save, savo emocinę ir dvasinę savijautą. Bendravimas, apsikeitimas geru žodžiu, padrąsinimas, komplimentai draugams gerina ne tik psichinę, bet ir fizinę sveikatą. Renginio emblema pasirinktas drugelis kaip sielos, psichinės sveikatos simbolis.

 

Gimnazijoje keturias dienas buvo vykdoma mokinių anoniminė apklausa apie nuotaikų kaitą, emocijas atvykus į mokyklą, savijautą po pamokų. Paaiškėjo, kad dauguma mokinių atvyksta į mokyklą darbingi, gerai nusiteikę, jaučiasi gerai. Tačiau po pamokų emocijos labai keičiasi: dauguma pavargsta, tampa liūdni, irzlūs, net pikti.

 

Mokiniai geranoriškai dalyvavo psichikos sveikatos savaitės veiklose. Savo mintis, komplimentus draugams užrašė ant apipavidalintų drugelių klasės valandėlių metu. Prie akcijos mielai prisijungė mokyklos bendruomenė ir ant spalvotų drugelių rašė savo mintis apie psichinę sveikatą, linkėjimus.

 

Kviečiame rūpintis savo psichine ir fizine sveikata: gerai pailsėti, išsimiegoti, sveikai maitintis, daugiau judėti, maloniai bendrauti su artimaisiais bei draugais, nusiteikti optimistiškai. Prireikus nebijoti kreiptis pagalbos.

 

Vaiduoklių šventė gimnazijoje

 

Tradiciškai Baisogalos gimnazijoje kasmet vykdavo Helovino vakarai, arba vaiduoklių šventė. Šiais metais Baisogalos gimnazijos mokinių savivalda, vadovaujama mokytojos J. Kačiukevičienės, pakvietė spalio 29 d. gimnazijos bendruomenę dėl pandemijos kitaip švęsti Heloviną.

 

Penktadienio rytą visus pasitiko iš tolo šviečiantys moliūgai. Juos skaptavo ir šventei dovanojo kiekviena klasė. Tik įėjus pro duris akis traukė raudonos pėdos ant grindų, įspūdinga šmėkla fojė gilumoje. Pamažu gimnazija tapo tikra įvairių vaiduoklių buveine, mat iš anksto buvo paskelbtas penktadienio aprangos kodas „Helovinas“. Per pertraukas gimnazijoje skambėjo muzika. O per ilgąją pertrauką visi buvo pakviesti susirinkti gimnazijos kieme pasigrožėti vienas kito išmone ir kūrybiškumu. Mokiniai labai noriai dalyvavo vaiduoklių šventėje, ypač penktokai, kurie ir savo klases papuošė „vaiduokliškai“. Prie šventės prisijungė ir keletas mokytojų. Mokinių savivaldos  nariai visoms klasėms įteikė padėkos dovanėles, pristatė įspūdingiausius Helovino dalyvius.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.