Renesanso epochos diena Molėtų gimnazijos antrokams

Vilija Dubauskienė
,
direktorės pavaduotoja

Ši savaitė Molėtų gimnazijos antrokams prasidėjo jau kurį laiką planuota integruota diena, kurios tema „Epochos. Renesansas“. Rytiniai užsiėmimai buvo skirti Renesanso epochos pristatymams klasėse. Vėliau antrokai pasiskirstė į grupes pagal iš anksto pasirinktus dalykus. Darbas grupėmis vyko gilinantis į mokytojų pasiūlytas veiklas. Laiką galėjo planuotis kiekviena grupė atskirai – skambučiai nebetrukdė susikaupti, įsijausti į temos subtilybes.

 

Po pietų grupės susirinko skaitykloje ir savo temas pristatė visiems gimnazistams bei mokytojams. Matematikai kalbėjo apie XV–XVII a. mokslininkus ir populiarius to laikmečio uždavinius. Pasirinkusieji tikybą ir etiką priminė Lietuvos globėją šv. Kazimierą, „užsieniečiai“ – Viljamą Šekspyrą ir jo laikmetį, geografai – žymiausius keliautojus. Meno mėgėjai supažindino su renesanso madomis ir pakvietė „pasimatuoti“ puošnius apdarus. Besidomintys etnokultūra pristatė kilimų ir gobelenų techniką bei turtingųjų stalą – pavaišino vaisių desertu. Gamtos mokslų grupės tyrėjai išsiskyrė praktiniais darbais: tyrinėjo kiaulės širdį, gamino indikatorius iš augalų, gradavo termometrą ir t. t. Na, o visus pristatymus užbaigė sportininkai, parodę kovos menų elementus.

 

Jolantos Liubeckaitės ir Virginijos Petrauskienės nuotraukos

 

Džiugu, kad tai buvo prasminga ir visai kitokia diena mokykloje. Tačiau tikriausiai visi dalyviai pripažins, kad tai buvo mokymasis, kurio rezultatas – naujos kompetencijos, tik įgytos smagiai, linksmai, įdomiai, netradiciškai.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.