Raidės karalienės

Jūratė Stackevičiūtė-Bubinienė, Donata Liauksminaitė, Simona Gedminė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Nuo vasario 11 d. iki balandžio 2 d. Mažeikių lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė respublikinį kūrybinių darbų projektą „Raidės karalienės“. Projekto tikslas buvo sužadinti smalsumą pažinti raides, jas įsiminti bei skatinti vaikų, tėvų, mokytojų tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą, iniciatyvumą. Projekto iniciatorės ir organizatorės esame mes, priešmokyklinio ugdymo mokytojos.

 

Kūrybiškumas – tai gebėjimas reikšti naujas idėjas, originaliai ir novatoriškai mąstyti. Vaikai jau gimsta kūrybingi – juk jie kiekvieną dieną atranda daugybę naujų dalykų, tyrinėja aplinką, kasdien turi įveikti jiems kylančius sunkumus. Labai svarbu, kad suaugusieji neslopintų vaiko kūrybiškumo, o atvirkščiai – lavintų jį. Viso projekto metu dalyviai lavino kūrybiškumą, fantaziją, išmonę, kurdami darbus su raidėmis įvairiomis dailės technikomis ir priemonėmis. Visa tai skatina vaikus pažinti ir įsiminti lengviau.

 

Projekto metu dalyvavo 124 dalyviai, kurie pagamino 230 raidžių. Nuo kovo 22 d. darželio vestibiulio erdvėje organizuota visų raidžių paroda. Džiaugiamės kūrybinių darbelių gausa ir įvairove. Projektas pavyko ir gražuolių „Karalienių“ sulaukėme iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, nuo A iki Ž, nuo Alytaus iki Žemaičių Naumiesčio. Tariame didelį AČIŪ visiems dalyviams – vaikams, tėvams, mokytojoms, mokytojų padėjėjoms.

 

Raidžių įvairovę galima pamatyti šiame filmuke.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.