Idėjų leidinys STEAM veikloms „Išmanieji statiniai“

Šiuolaikiniai vaikai – drąsūs, aktyvūs, kūrybiški ir imlūs naujovėms, todėl STEAM veiklos tampa neatsiejama ugdymo dalimi. STEAM skatina kritinį mąstymą, moko spręsti iškilusias problemas, suteikia galimybę kūrybiškai veikti, o veikdami vaikai geriau pažįsta juos supančią aplinką.

 

Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“ organizavo ir įgyvendino respublikinį eko projektą – edukacinė-kūrybinė STEAM veikla „Išmanieji statiniai“, kurio metu šalies pedagogai su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais organizavo STEAM veiklas panaudodami antrines žaliavas minimalių ir didelių konstrukcijų statybai. Antrinės žaliavos buvo puiki priemonė organizuojant STEAM veiklas, nes jų panaudojimo veiklose galimybės beribės. Džiaugiamės, kad eko projekto „Išmanieji statiniai“ įgyvendinimas padėjo formuoti ugdytinių ekologinę sąmonę, atsakomybę už gamtos likimą bei skiepyti aplinkosaugines vertybes.

 

Iš surinktų šalies pedagogų idėjų buvo parengta elektroninė knyga – idėjų leidinys, kurią galima rasti Šiaulių lopšelio-darželio interneto svetainėje. Leidinyje pateikiamos 93 skirtingos veiklos, kaip ikimokyklinio ugdymo įstaigos skatina ugdyti vaikų gebėjimus STEAM mokslų srityse.

 

Šiaulių l.-d. „Kregždutė“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.