Puspenkto šimto ukrainiečių Lietuvoje laikė nacionalinį testą

Birželio mėnesį Lietuvoje baigiamųjų klasių mokiniams iš Ukrainos organizuotas nacionalinis stojamasis testas į Ukrainos aukštąsias mokyklas. Jį išlaikę ukrainiečiai gali studijuoti pirmosios pakopos arba vientisosiose studijose Ukrainos aukštosiose mokyklose.

 

Testo rezultatus naudos ir Lietuvos aukštosios mokyklos, jei ukrainiečiai norės studijuoti Lietuvoje.

 

Organizuotos septynios nacionalinio testo sesijos. Jos vyko nuotoliniu būdu Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje birželio 15, 16, 19 ir 20 d.

 

Mokinius egzaminavo 11 mokytojų ukrainiečių iš Kauno „Herojaus“ mokyklos. Už nacionalinio testo organizavimą Lietuvoje buvo atsakinga Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Jablonskienė. Kompiuterius paruošė ir vykstant testui prižiūrėjo mokyklos IT specialistai.

 

Ukrainiečių testavimą Lietuvoje koordinavo Chersono regioninis švietimo kokybės vertinimo centras.

 

Birželio 15–16 d. testavimą stebėjo iš Kijevo atvykęs Ukrainos švietimo kokybės vertinimo centro Ugdymų vertinimo administravimo skyriaus vedėjas Andrii Nochkin. Jis ne tik domėjosi, kaip Lietuvoje vyksta testavimas, bet ir konsultavo visais kilusiais klausimais.

Nacionalinio Ukrainos testo Lietuvoje egzaminuotojai iš Kauno „Herojaus“ mokyklos su iš Kijevo atvykusiu Andrij Nochkin. Kauno „Herojaus“ mokyklos nuotr.

Nacionalinio testo metu buvo tikrinamos ukrainiečių baigiamųjų klasių mokinių kalbos, matematikos, Ukrainos istorijos, užsienio kalbos (ispanų, anglų, vokiečių, prancūzų), fizikos, chemijos, biologijos žinios.

 

Laikyti nacionalinį testą registravosi 500 mokinių, 44 užsiregistravusieji į sesijas neatvyko.

Pernai Lietuvoje laikyti nacionalinį testą buvo užsiregistravę 452 ukrainiečiai.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.