„Projektų mugė“ – galimybė pasidalyti projektinės veiklos patirtimi

Klaipėdos Gedminų progimnazijoje kasmet vyksta nacionalinė švietimo įstaigų projektų paroda-mini mokymai „Projektų mugė“, per kurią dalyviai keičiasi gerąja projektinės veiklos patirtimi. Tai plati galimybė švietimo įstaigoms atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų indėlį į švietimo kokybės gerinimą.

 

Projektų parodoje ne pirmus metus dalyvauja ir Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ atstovai, kurie ir šiais metais mugėje pristatė vykdomus tarptautinius projektus. Mokymo įstaigos direktorė Vita Gailienė ir auklėtoja metodininkė Jurgita Nagienė aptarė „Erasmus+“ (KA2) strateginės partnerystės projektą „Mes mažieji XXI amžiaus tyrinėtojai… pasiruošę nubraižyti žemėlapyje ir užkoduoti savo teritoriją“. Renginio dalyviams buvo pristatyta, kaip galima išmokti braižyti ir sukurti žemėlapius, naudojant skaičiavimo „kodavimo“ metodus, ir pasiūlyta praktiškai išbandyti iš Monrealės miesto (Sicilija) parsivežtą žaidimą „CodyRoby. CodeMOOC“.

Tos pačios ikimokyklinio ugdymo įstaigos logopedė Lina Sakienė su priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Otilija Sidaravičiūte ir Reda Mikniene pristatė „eTwinning“ platformoje sukurtą projektą „Jei akmuo prabiltų…“, papasakojo apie projekto idėją ir tikslus, įvykdytas veiklas, parodė sukurtus gaminius. Vienas jų – pasakų knyga, kurioje sudėtos visos projekte dalyvavusių šalių vaikų sukurtos pasakos, komiksai, istorijos, legendos apie akmenukus. Kitas produktas – kalendorius, kuriame galima rasti visas nešiojamų akmenukų akimirkas ir vaikų mintis, dažną suaugusįjį priverčiančias nusišypsoti: „Sėkmė – kai žmogui kažkas pasitaiko, ko jis labai norėjo“ (Dovydas, 6 m.), „Šypsokis, jei tau ir iškritę pieniniai dantukai“ (Dominyka, 5 m.).

 

Atstovaudamos Telšių lopšeliui-darželiui „Eglutė“, norime pasidžiaugti galimybe „Projektų mugėje“ pasidalyti savo sukaupta projektine patirtimi, asmeniškai pabendrauti su projektų kūrėjais, užmegzti kontaktų, pasisemti idėjų būsimiems projektams, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir įdomiose informacinių ir komunikacinių technologijų paskaitose.

 

Telšių l.-d. „Eglutė“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.