Projektų mugė 2022

Lina Sakienė
,
logopedė metodininkė

Vasario 15 d. Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vyko VII-oji, Tarptautinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė“. Tarptautinės parodos tikslas – sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Kiekvienais metais parodoje dalyvauja ir įstaigoje vykdomus įdomius projektus pristato Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai.

 

Direktorė Vita Gailienė pristatė šiuo metu aktyviai vykdomą fizinio aktyvumo projektą „Sporto ABC“, kuris yra bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra. Pranešime buvo plačiai pasakojama, kaip aktyviomis veiklomis siekiama skatinti vaikų fizinį aktyvumą, atskirų sporto šakų plėtrą, bendruomeniškumo stiprinimą, kvalifikacijos kėlimą, tobulinimą ir sklaidą. Direktorė džiaugėsi, kad fizinio aktyvumo užsiėmimus lankantys vaikai – jaunieji sportininkai, jau žino ir moka pagrindines futbolo, krepšinio, tinklinio žaidimo taisykles, jas taiko sportuodami ir rungtyniaudami. Vaizdo įrašu parodė įvykusius renginius bendruomenei – „Mano šeima sportuoja visada“, „Krepšinis mus vienija“ ir kasdienes fizinio aktyvumo veiklas, kurias veda kvalifikuota sporto trenerė Lina Kaveckienė. Sporto ABC projekto koordinatorė pavaduotoja ugdymui Alma Rubinienė.

 

 

Kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Otilija Sidaravičiūte pristatėme Olimpinės kartos vykdomą projektą „Judu, Sužinau, Atrandu“. Projekto aktyvumą skatinančioms veikloms įgyvendinti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direkcija skyrė 500 eurų finansavimą. Parodos dalyviams parodėme projekto siekius, kaip per praktinę, kūrybinę ir žaidybinę veiklą diegiamos olimpinės vertybės, principai ir kultūra plėtojant fizinį aktyvumą ir bendradarbiavimą. Papasakojome apie vaikų kūrybinius momentus skatinant domėjimąsi olimpizmu ir olimpinėmis vertybėmis. Pasidžiaugėme renginiu „Pagauk vėją“, kurį papildė orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ sporto entuziastė Kristina Kavaliauskienė ir treneris  Kevinas Olišauskas. Sportininkai papasakojo apie orientavimosi sportą ir surengė tikras greitas kaip vėjas paieškas, naudojantis sudarytu žemėlapiu. Pranešimo pabaigoje visus pakvietėme į virtualų olimpinį muziejų susipažinti su visomis projekto „Judu, Sužinau, Atrandu“ įvykdytomis sportinėmis veiklų akimirkomis.

 

Džiaugiamės kasmet dalyvaudamos tarptautinėje parodoje, nes tai ne tik puikus būdas pristatyti savo vykdomus projektus, bet ir pasisemti minčių ateities projektinėms veikloms vykdyti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.