Projekto „Keliaukime po Vilnių” atgarsiai

Oksana Nikishina
,
Vilniaus l.-d. „Žemuogėlė" vyresnioji auklėtoja

„Vilnius skambina, groja ir gieda bažnyčių bokštais, šypsosi sodų žiedais, raudonuoja čerpių stogais, žavi kalnų žaluma ir upių skaidrumu, suvirpina kiekvieną sugebančią mylėti širdį. Pranašiškai, skardžiai gaudžia Vilniaus varpai: buvome, esame, būsime!..“

 

Neries ir Vilnelės upių santakoje įsikūręs Vilnius apjungia įvairų kultūros paveldą ir didžiuojasi unikaliu Senamiesčiu. Šimtametė architektūra, modernūs pastatai ir nepaliesta gamta pačioje miesto širdyje kuria nepakartojamą harmoniją – Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių. Tačiau šiuolaikinė miesto atmosfera neatsiejama nuo Senamiesčio istorijų ir legendų.

 

Minint Vilniaus 700-ąjį gimtadienį, tikslingai įprasminti jį, sudominti vaikus įsigilinti į savo miesto kultūrą, istoriją, gamtą. Siekti, kad vaikai sugebėtų tapti aktyviais, kūrybingais, atsakingais Lietuvos valstybės ir Vilniaus miesto piliečiais bei galėtų sėkmingai jame veikti.

 

Vilniaus ugdymo įstaigoje lopšelis-darželis „Žemuogėlė“ ir už jos ribų, vyko edukacinės išvykos, pamokėlės – užsiėmimai apie mūsų Lietuvos sostinę Vilnių, prisimenanat miesto įkūrimo legendą, Didžiojo Kunigaikščio Gedimino nuopelnus šaliai, minimos ir akcentuojamos įžymios Vilniaus vietos, vietovės ir architektūra. Ugdytiniai buvo supažindinami su Vilniaus muziejais, teatrais, paveldo istorija.

 

Vilniaus lopšelis-darželis „Žemuogėlė” surengė projektą „Keliaukime po Vilnių visus metus“ ir surengė parodą „Žiema Vilniuje” (2022 m. lapkričio 25 d.) Parodoje buvo kviečiami dalyvauti visi įstaigos pedagogai, vaikai, tėvai, kiti bendruomenės nariai.

 

Buvo keliami vieni iš svarbesnių uždavinių tokių, kaip įtraukti vaikus bei jų tėvus ir pedagogus į aktyvią veiklą, turtinant vaikų žinias apie Vilniaus miestą ir jo išskirtinumą, sudaryti tinkamas sąlygas vaikams susipažinti su savo miesto gatvėmis, kiemais, gamta, simboliais, paminklais ir kitomis lankytinomis vietomis. O taip pat, skatinome vaikų saviraišką, kūrybiškumą, išradingumą, fantaziją, perteikiant įspūdžius, potyrius kuriant, konstruojant ar modeliuojant.

 

Parodai sukurti darbeliai eksponuojami grupių rūbinėse, laiptinėse, puošia kitas įstaigos erdves.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.