Projektas „Vaikai ir saugus eismas“

Vita Tavorienė, Ieva Skrupskelytė
,
projekto organizatorės, ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“ kartu su automokykla vykdo bendrą projektą „Vaikai ir saugus eismas“, siekdami išmokyti vaikus suprasti ir atsakingai laikytis kelių eismo taisyklių. Šiais mokslo metais projekte dalyvavo „Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai, kurie yra aktyvūs eismo dalyviai.

 

Vykdydamos projektą, ugdytiniams organizavome įvairias tikslingas veiklas. Vaikai analizavo saugaus eismo plakatus, žiūrėjo saugaus eismo pamokėles, mokėsi mįslių, eilėraščių, dainų. Ugdytinių kūrybiniai darbai dalyvavo Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų virtualioje kūrybinių darbų parodoje saugaus eismo tema „Aš žinau kelių eismo taisykles – o tu?“. Penkiamečiai, naudodamiesi edukacinėmis bitutėmis – robotukais ,,Bee-Bot” – išbandė programavimo pradmenis, važinėdami kilimėliu „Gatvė“ mokėsi saugiai nuvažiuoti iki pasirinkto objekto, žaisdami didaktinį žaidimą „Kelio ženklai“, susipažino su kelio ženklais, jų paskirtimi ir svarba. Patys piešė pasirinktą kelio ženklą, grupavo ženklus pagal formą, įtvirtino geometrinių figūrų pavadinimus. Įstaigoje įkurtoje STEAM laboratorijoje vaikai įgyvendino STEAM iššūkį ir suprojektavo dvi automobilių stovėjimo aikšteles. Ugdytiniai skaičiavo automobilius, numatė stovėjimo aikštelės dydį, įvažiavimą bei išvažiavimą ir kūrybiškai jas konstravo iš „Lego“ kaladėlių, ledų pagaliukų. Išvykos metu „Ąžuoliukų” grupės ugdytiniai mokėsi saugiai pereiti reguliuojamą ir nereguliuojamą sankryžą.

 

Į projektą įsitraukė ir Šiaulių apskrities VPK vyr. inspektore Kristina Strelcovienė, policijos bičiulis Amsius, Gytarių progimnazijos mokinukės. Jie padėjo organizuoti renginį „Aš esu atsakingas eismo dalyvis“. Renginio metu vaikai susipažino su policininko profesija, „prisimatavo“ policijos automobilį. Policininkės padedami, išmoko saugiai pereiti pėsčiųjų perėją, išsiaiškino, ką reiškia šviesoforo spalvos, susipažino su specializuotu transportu. Penkiamečiai tapo spalvotų automobiliukų vairuotojais.ir grojant muzikai saugiai važinėjosi darželio teritorijoje įrengtoje gatvėje. Muzikai nutilus, pagal automobilio vairo spalvą ir skaičių ieškojo atitinkamo garažo. Smagiai, o svarbiausia saugiai važinėjosi dviratukais ir paspirtukais. Šaunūs mažieji eismo dalyviai sulaukė policininkės Kristinos ir Amsiaus dovanų – atšvaitų.

 

Saugaus eismo projekto pabaigoje vaikai dalyvavo „Kahoot” viktorinoje ,,Aš žinau..“ ir pasitikrino savo įgytas žinias. Norisi tikėti, jog vaikai, šiandieną būdami atsakingi pėstieji ir keleiviai, ateityje taps rūpestingais ir kultūringais vairuotojais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.