Projektas „Svečiuose pas bitę”

Dovilė Kubiliūtė
,
IU mokytoja
Dalia Jankauskienė
,
IU vyr. mokytoja

Š. m. gegužės 8–22 dienomis Kauno raj. Ilgakiemio mokykloje-darželyje praūžė nuotaikingas projektas „Svečiuose pas bitę”. Tęsiant tarptautinį „Erasmus+“ projektą „Slieko projektas. Tvarumo ugdymo pokyčiai ikimokykliniame amžiuje“. Viena žemė, vienas pasaulis.

 

Projekto tikslas – taikant STEAM metodiką, susipažinti su vabzdžių (bičių) gyvenimu, sandara, „namais“, gyvenimo būdu bei sužinoti, kodėl bitės yra labai svarbios augalams. Ugdytiniai sužinojo, kaip atsiranda medus, degustavo įvairių rūšių medų, sužinojo, kaip bitės perneša žiedadulkes nuo žiedelio ant žiedelio ir kaip renka nektarą. Pamatė bičių avilį iš arti, susipažino su bitininko įrankiais ir pasimatavo bitininko kepurę. Į projektą aktyviai įsitraukė ir ugdytinių tėvai, kurie kartu su vaikais gamino bites, avilius iš gamtinės medžiagos, o vienos ugdytinės tėvai yra stambūs bitininkai Kauno rajone, jie vaikus supažindino su aviliu, bitininko įrankiais bei bičių vaško produktais. Projektą vainikavo edukacinė programa vaikams „Kaip atsiranda medus”, mokytoja Edita Patinskienė atvykusi iš Alytaus l.-d. „Volungėlė“ papasakojo medaus kelią iki mūsų stalo, stebėjome gyvas bites per stiklinį rėmą, ugdytiniai dalyvavo diskusijoje ir ragavo bičių medaus korio.

 

 

Projektas sustiprino ir suartino įstaigos bendruomenę, paskatino tėvelius aktyviau įsitraukti ir dalyvauti įstaigos bendruomenės gyvenime.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.