Projektas „Pabelsk į stebuklingą medį“

Ingrida Jočienė
,
Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ socialinė pedagogė
Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė
,
Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ logopedė

Mes, Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ socialinė pedagogė Ingrida ir logopedė Jurgita, vykdome projektą „Pabelsk į stebuklingą medį“ pagal to paties pavadinimo knygą.

 

Trimečiai vaikai pradėjo stebuklingą kelionę per žiemą deklamuodami eilėraštį – dainelę. Klausėsi pasakos „Pabelsk į stebuklingą medį“ (aut. Christie Mathenson) apie metų laikus ir stabtelėjo žiemos stotelėje, kurioje laukė džiaugsmą ir susidomėjimą keliančios užduotys ir veiklos.

 

Kaip gi žiema be linksmybių? Tad su vaikais iš popieriaus lipdėme sniego gniūžtes ir organizavome jų mėtymo rungtį. Tikrinome, ko reikia gniūžtei, kad skristų toliausiai, taikliausiai, greičiausiai. O tam, kad tvarkymas sniego būtų smagus, užsidėjome kepures, užsimovėme pirštines ir pasitelkėme į pagalbą kastuvus. Po tokių linksmų darbų, juk šlapias pirštines būtina padžiauti – laukė dar viena smagi užduotis, rasti pirštinei porą.

 

 

Nors lauke sniego nematyti, vaikams puikiai pavyko sukurti ant lango žiemišką piešinį. Pasitelkiant magneto magiją ir vaikų pagalbą, pingvinas čiuožė per „sniegą“ ir ieškojo žiemos motyvų pasislėpusių po pusnimis. Vaikų laukė tikras iššūkis – pastatyti tvirtą eskimo namelį iš cukraus plytų, kad jokia pūga jo nesugriautų. O pūgos gali būti išties stiprios – tad pabandėme sukelti jas!

 

Vaikai išvardijo žiemos pramogas, kurioms reikalingas ledas ir jį patys „užšaldė“ ant folijos, kad čiuožimas rogutėmis, slidėmis, pačiūžomis būtų greitas ir smagus.

 

Taigi, per žaidimus ir tyrinėjimus vaikai patyrė atradimo džiaugsmą ir patys buvo aktyvūs dalyviai pasakoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.