Projektas „Kiaušinukai mūsų grupėje“

Kristina Kiburienė, Modesta Volkienė
,
mokytojos

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žiedas“ „Saulėgrąžų“ grupėje vyko mūsų, ikimokyklinio ugdymo pedagogių Kristinos Kiburienės ir Modestos Volkienės projektas: „Kiaušinukai mūsų grupėje“. Projekto tikslas – parodyti 4 – 5 m. vaikams, kaip iš, atrodytų, paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė. Šios edukacinės veiklos metu vaikai suprato, kaip atsiranda kiaušinis, viščiukas. Susipažino su vištos gyvenimo ciklu.

 

Šio projekto metu vaikai sužinojo apie technologijas, kuriomis galima pakeisti vištą, tai – inkubatorius. Vaikai skaičiavo perinimo dienas, žymėjo laukimo kalendoriuje. Matė, kaip viščiukai išsirita, kokie gležnučiai iš pradžių būna ir kaip jau po valandėlės jie vaikšto, o kitą dieną jau lesa ir geria vandenuką. Vaikai skubėjo skaičiuoti, kiek gi išsirito viščiukų. Lygino, kuris didesnis, kuris mažesnis, kokios spalvos ir t. t. Pas mus iš 7 kiaušinių išsirito 3 nuostabūs viščiukai: geltonas, juodas ir rudas. Per šį procesą vaikai taip pat ugdė savo gebėjimus: atsakomybę ir rūpestį, rūpinantis mažais viščiukais.

 

Nežinau, kokia galėtų būti geresnė edukacinė programa: stebėtojų, kaip auga viščiukai, netrūko, kiekvieną dieną, kiti net po kelis kartus atbėgdavo pasižiūrėti, aplankė mus ir kitos grupės vaikai kartu su savo pedagogėmis. Drąsesni vaikai viščiukus glostė, ėmė į rankas, drovesni tiesiog stebėjo iš šalies.

 

 

Viščiuko perinimas taip pat suteikė ir psichologinę naudą vaikams. Vaikai patyrė malonumą būdami kartu su viščiukais, taip pat prižiūrėdami juos, stebėdami augimo procesą. Tai  padidino jų pasitikėjimą savimi ir padėjo išmokti bendrauti su gyvūnais.

 

Ne tik vaikučiams, bet ir suaugusiems ši edukacija suteikė begalybę teigiamų, džiugių emocijų ir akimirkų, bei suteikė naujų žinių! Nuo vasario 23 d. ikimokyklinio ugdymo „Saulėgrąžų” grupėje vyko edukacija „Kiaušinukai mūsų grupėje”. Edukacija baigėsi, o įspūdžiai vaikų širdyse išliks ilgam. Mes džiaugėmės nauja inkubatoriuje atsiradusia gyvybe, stebėjome, kaip viščiukai šildėsi po šildymo lempa, kaip jie gėrė vandenį, lesė kruopas, kaip jie kasdien augo. Viščiukams galvojome vardus Šipsytė, Poniukas, Sniegas, Cypsius ir t. t.

 

Vaikai turėjo įveikti ir STEAM inžinerinius iššūkius – pastatyti, sukurti viščiukams namus. Panaudojant „Lego“ ir kitus konstruktorius, esančius mūsų grupėje. Vaikai statė, konstravo tvartus, gardelį kuriame viščiukai galėjo palakstyti, stebėjo, ar telpa mūsų viščiukai.

 

Viščiukų perinimas mums buvo naudingas ir kaip kultūrinis renginys, kuris leido vaikams suprasti apie tradicijas ir papročius. Tai ypač buvo aktualu, nes perinimas buvo atliekamas prieš pat gražiausią mūsų šventę Velykas. Šios šventės simbolis yra kiaušinis ir žinoma pats viščiukas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.