Projektas „Draugai iš viso pasaulio“

Donata Liauksminaitė
,
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Siekis skatinti vaikų norą pažinti ir mokytis, būti draugiškesniais ir tolerantiškesniais, Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės auklėtojas ir vaikus įtraukė vykdyti tarptautinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektą – „Draugai iš viso pasaulio“, skirtą vaikų socialinių, pažintinių, kultūrinių kompetencijų ugdymui(si).

Projektas prasidėjo 2019 m. spalio 18 d. ir vyko iki šių metų kovo 10 d. Projekte dalyvavo Rumunijos, Italijos, Slovėnijos, Norvegijos ir Lietuvos ugdymo(si) įstaigos.

 

Projekto metu „Smalsučių“ grupės vaikai atliko įvairių užduočių, puoselėjančių ugdytinių empatiją, stiprinančių tarpusavio santykius. Ryto rato metu vaikai žaidė žaidimus: „Siųsk apkabinimą“, „Pagirk savo draugus“, „Labas, kaimyne“. Mokėsi pagrindinių anglų kalbos žodžių ir frazių: „Hello“; „My name is …“; „I am … years old“; „Nice to meet you“; „How are you?“. Dalijosi vaizdo įrašais, kuriuose vaikai prisistatė, įvardijo savo amžių, šalį. Vaizdo pokalbiai labai pagelbėjo bendraujant su naujaisiais draugais iš užsienio šalių: mažieji vieni kitiems dainavo gimtąja kalba; siuntė piešinius, sveikinimus – Kalėdų, Valentino dienos progomis; gamino „gerumo“ apsiaustus.

 

Minint Vasario 16-ją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, prisidėjo vaikai iš Norvegijos, Slovėnijos ir Rumunijos. Drauge su pedagogais nupiešė Lietuvos vėliavas ir sudainavo Lietuvos himną.

Šio projekto metu, ugdytiniai ne tik susipažino su naujais žmonėmis, pažino kitas kultūras, išmoko užsienio kalbos elementų, bet ir tapo mandagesni bei pakantesni.

Džiugu, jog užsimezgė graži draugystė tarp ugdymo įstaigų, nes ir pasibaigus projektui – bendradarbiavimą planuojama tęsti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.