Projektas „Būk mano gidu“

Daiva Albrechtienė
,
projekto koordinatorė

2020 m. rugsėjo 1 d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje prasidėjo programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Būk mano gidu“. Projekto, kuriame bendradarbiauja šešios mokyklos iš Graikijos, Turkijos, Bulgarijos, Slovakijos, Portugalijos ir Lietuvos, tikslas – didinti mokinių žinias ir susidomėjimą kultūriniu šalių paveldu, ugdyti kultūrinį ir tarpkultūrinį sąmoningumą.

 

Šių metų spalio 9–15 d. šaltiniečių mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo trumpalaikiuose mokymo ir mokymosi mainuose Bulgarijos Sofijos miesto 41-ojoje Patriarcho Evtimijaus mokykloje.

 

Susitikimo metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose veiklose ir išvykose, suteikiančiose galimybę susipažinti su Slovakijos kultūra, istorija, papročiais ir pasigrožėti gamta.

 

 

Sofijoje aplankėme Bulgarijos nacionalinius etnografijos ir istorijos muziejus, viduramžiais pastatytą Bojanos bažnyčią, Prezidentūrą, senovės romėnų statinių griuvėsius ir daug kitų svarbių ir įsimintinų vietų. Taip pat vykome į Plovdivo, Melniko, Sandanskio miestus ir Bachkovo vienuolyną, kur gilinome žinias apie Bulgarijos istoriją, tradicinius amatus, grožėjomės architektūra. Mokėmės bulgariškų šokių, ragavome tautinių patiekalų.

 

Darbinės sesijos metu buvo aptartos tolesnės veiklos, veiklų sklaida, susitarta dėl vizito į Portugaliją.

 

Kelionė į Bulgariją, kaip ir visos kitos projekto veiklos, buvo finansuota iš Europos Sąjungos programos „Erasmus+“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.