Projektas „Aš – mažas Žemės žmogus“

Ramutė Gricienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Kovo 19–26 d. Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Kregždutė“ bendruomenė vykdė projektą „Aš – mažas Žemės žmogus“, skirtą Žemės, vandens ir gandro dienoms paminėti. Projekto koordinatorės mokytojos Aušra Jankaitienė ir Ramutė Gricienė sudarė veiklų, renginių planą ir pakvietė visus nuoširdžiai padirbėti, ugdant vaikų ekologinę sampratą, mokant skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

 

Lietuvių gyvenime su paukščiais susiję įvairūs mitologiniai vaizdiniai, apeigos, šventės. Ir šiandien paukštis žmogui – daugiau nei džiaugsmo šaltinis, meilės ir ištikimybės pavyzdys. Paukštis šiandien laikomas svarbiausiu aplinkos švaros indikatoriumi. Kadangi Lietuvos nacionalinis paukštis yra baltasis gandras, skyriaus bendruomenę pakvietėme papuošti kiemą savo rankomis gamintais gandrais. Labai džiaugiamės, kad mūsų idėja buvo puikiai įgyvendinta.

 

Trečiadienio rytą ugdytinius grupėse aplankė Varlytė ir Gandrytė. Kartu su ugdytiniais įtvirtino žinias apie gamtą, nuotaikingai pasišnekučiavo ir pakvietė į kiemą. Ten vaikai, laikydamiesi karantino reikalavimų, šoko, dainavo ir „apgyvendino“ grupėse ar kartu su tėveliais namuose pagamintus gandrus. Gaila, kad negalime pakviesti pasigrožėti mūsų bendruomenės darbeliais tiesiogiai, bet eidami pro šalį ar matydami nuotraukas, tikrai pamatysite tą grožį!

 

Kadangi paskutinysis mėnesio penktadienis pas mus darželyje įprastai yra „Sportadienis“, šįkart jis pavadintas „Varliadieniu“. Jam vadovavo Varlytė, organizavusi visos bendruomenės susitikimą per „Zoom“ platformą. Tai naujos patirtys, smagumai darant mankštą, žaidžiant „Varliukų krepšinį“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.