Projektas „Aš judu ir tave kviečiu“

Lina Mindauliūtė-Žukienė
,
Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ vyr. socialinė pedagogė 

Kėdainių r. Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“ vykdo sporto projektą „Aš judu ir tave kviečiu“, kuris bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Veiklos pradėtos vykdyti 2019 m. rugpjūčio mėnesį, bet dėl pasaulinės Covid-19 pandemijos pakoreguotas projekto veiklų tvarkaraštis, todėl veiklos tęsis iki 2021 m. liepos mėnesio pabaigos. Projektą administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Šis  projektas nepalieka abejingų, įtraukia ne tik visą mokyklos-darželio bendruomenę, bet ir Vilainių kaimo gyventojus.

 

Vilainių mokyklos-darželio komanda ir Vilainių kaimo bendruomenė, drauge gerindami ne tik fizinę, bet ir psichologinę projekto dalyvių būseną, gali užsiimti įvairia sportine veikla: grindų rieduliu, badmintonu, futbolu, šiaurietišku ėjimu ir t. t. Jau įvyko šios sporto šventės: „Sportuojanti šeima – aš, tėtis ir mama“, rajoninis renginys „Pirmas įvartis“, „Judumo savaitė“.

 

Viena iš projekto tikslinių grupių – labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių vaikai, jų laisvalaikis užpildomas turininga ir tikslinga fizine sveikatinimo veikla. Svarbus projekto prioritetas – mokyklos-darželio „Obelėlė“ kieme įrengta sporto aikštelė, kurioje galėtų sportuoti vaikai, kurie nelanko būrelių ir neturi kuo užsiimti laisvu laiku.

 

Kiemo sporto aikštelė ypač aktyviai veikė rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Aš, mokyklos darželio vyresnioji socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė, sukviečiau sportuoti ne tik mokyklos-darželio pailgintos grupės mokinius, bet ir mažuosius mokyklos-darželio vaikus. Šioje aikštelėje galima imtis įvairaus pobūdžio veiklos: estafečių, judriųjų ir ramių žaidimų, sensorinio ugdymo žaidimų, kitų veiklų. Sporto aikštelėje taip pat sudarytos sąlygos leisti laisvalaikį ir užsiimti patinkančia veikla, naudotis sportinio inventoriaus priemonėmis, kurios reikalingos pasirinktos veiklos metu.

 

Projekto metu vyko neformaliosios sportinės veiklos vaikams ir suaugusiems, jas kuravo: pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė ir meninio ugdymo mokytoja Ilona Medelinskienė. Fizine ir kita aktyvia veikla mokytojos kvietė užsiimti ne tik mokyklos-darželio bendruomenę, bet ir Vilainių kaimo gyventojus. Vaikai sportavo būrelyje, o tėveliai, kartu su šokių mokytoja Ilona, suburti šokti ir tokiu būdu gerinti fizinę sveikatą. Vaikams ypač patiko žaisti grindų ritulį ne tik lauke, bet ir mokyklos-darželio salėje, važinėtis lauko ir salės banglentėmis.

 

Džiaugiamės, kad šio projekto dėka įvairiomis sporto priemonėmis atnaujintas ir papildytas sporto inventorius: kamuoliais, kamuoliukais, lindimo puslankių rinkiniais estafetėms, pramogoms, vartais futbolo žaidimams, krepšiniui tinkamu inventoriumi, raketėmis žaisti badmintoną, sensorinio lavinimo priemonėmis ir įvairiais žaidimais, tuneliais estafetėms, grindų riedulio lazdomis ir kamuoliukais, tampriaisiais mėtymo diskais, gimnastikos lankais, šiaurietiško ėjimo lazdomis, lauko ir salės banglentėmis, pupų maišelių rinkiniais, skirtais atlikti balansavimo pratimus, plastikinėmis lazdelėmis, šokinėjimo maišais, taurėmis su kamuoliukais estafetėms ir varžyboms ir t. t.

 

Vienas iš tikslų įsigyjant sporto inventorių – aerobikos kilimėliai, kurie skirti ne tik sportuoti, bet ir užsiimti ramia, atsipalaiduoti skirta veikla. Daugiausiai džiaugsmo mažiesiems suteikia naujas, puikus, įtraukiantis laisvalaikio žaidimas – „Disko golfas“ ir įsigyta „Diskų gaudyklė“, kurios dėka jaunieji sportininkai susipažino su nauja sporto šaka.

 

Projekto „Aš judu ir tave kviečiu“ dalyviai, įsitraukia į įvairią sportinę veiklą, daug juda, gerina fizinę ir psichologinę sveikatą, patiria teigiamų emocijų žaisdami judriuosius žaidimus, gerina bendravimo, bendradarbiavimo, komandinio žaidimo įgūdžius; mokosi spręsti konfliktus, konstruktyviai išgyventi nesėkmę.

 

Projektą vykdanti komanda mano, kad užsibrėžti jau įvykdytų veiklų tikslai pasiekti su kaupu. Aktyvus judėjimas, žaidimai, įvairios aktyvios veiklos, sporto šventės, suteikia daug teigiamų emocijų. Komanda tiki, kad šiam projektui pasibaigus, vaikai ir toliau aktyviai leis laisvalaikį, daug sportuos ir patirs judėjimo džiaugsmą, nes judėjimas – vienas iš laimingos vaikystės receptų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.