Programos „Erasmus+“ projekto ExExEnTe dalyvių susitikimas Italijoje

Neringa Maskoliūnienė
,
Kėdainių „Ryto“ prog-jos mokytoja

Kovo 14–18 d. Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda, vykdanti tarptautinės „Erasmus+“ programos projekto ExExEnTe („Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis“) veiklas, lankėsi Istituto Comprensivo Marina di Cerveteri mokykloje Červeterio mieste, Italijoje. Čia jie susitiko su kitais projekto partneriais iš Ispanijos, Vokietijos, Turkijos ir Jungtinės Karalystės.

 

Per susitikimą dalyviai tobulino kompetencijas informacinių technologijų srityje, lavino kūrybinius gebėjimus, susipažino su vietos regiono kultūra. Užsiėmimų mokykloje metu naudodamiesi „Tinkercad“ programa mokiniai projektavo namus, juos konstravo iš perdirbamų medžiagų ir su aplinkai nekenksmingais energijos šaltiniais. Vėliau buvo statomas tarptautinis miestas, kurio gatves reguliavo pačių mokinių „Arduino“ programa suprogramuoti šviesoforai. Popietes projekto susitikimo dalyviai linksmai leido žaisdami paplūdimyje, susipažindindami su Roma, Červeterio miesto istorija, Etruskų nekropoliu ir kitomis lankytinomis vietomis.

 

Projekto veiklų įgyvendinimas eina į pabaigą, liko paskutinis mobilumas balandį. Tad iki susitikimo Lietuvoje!

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

 

„Erasmus+“ KA229 programos projektas ExExEnTe („Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis“) (2019-1-DE03-KA229-059725_6).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.