Kovo 22 d. – atvira pamoka „Pilietiškumas, kolektyvinė atsakomybė ir neapykantos kontrolė“

Kovo 22 d. kviečiame į 8-ąją atvirą pamoką, kuri skirta 9–12 klasių mokiniams. Pamokos „Pilietiškumas, kolektyvinė atsakomybė ir neapykantos kontrolė“ lektorius – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Gintautas Mažeikis šį kartą daugiausiai dėmesio skirs tautiškumo ir pilietiškumo temoms.

 

Paskaitoje bus aptariami pilietinio ir etninio tautiškumo skirtumai, pilietiškumo sąsajos su Konstitucijos raide ir dvasia. Lektorius kvies gilintis į Lietuvos, Ukrainos ir Rusijos kultūrinius ir civilizacinius tapatumus, skirtumus ir jų poveikį pilietiškumui ir etninei savimonei.

 

Dar viena pamokos tema – kolektyvinė atsakomybė. Kaip ji buvo taikyta Vokietijai po II Pasaulinio karo ir kaip kolektyvinės atsakomybės atveju paskirstoma kaltė?

 

Prof. G. Mažeikis taip pat paaiškins, kodėl reikia remti autoritarinių ir totalitarinių režimų disidentus. Pasak profesoriaus, karas visados yra susietas su nirtulio ir neapykantos skatinimu, todėl svarbu išsiaiškinti, kuo mobilizacinis narsumas ir negailestingumas skiriasi nuo iracionalių neapykantos formų.

 

Pamokos pradžia – 11 val. Tiesioginės transliacijos nuoroda.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotas atvirų pamokų ciklas skirtas Lietuvos mokinius ir mokytojus supažindinti su Ukrainos istorija, bendrais Lietuvos ir Ukrainos ryšiais, didvyriškai su Rusijos agresija kovojančios šalies situacija ir karo iškeltais iššūkiais, tokiais kaip dezinformacija, krašto apsauga, psichologinė sveikata ir kt.

 

Ciklą rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su partneriais – Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos nacionaline UNESCO komisija, Britų tarybos švietimo ir informacijos centru Lietuvoje.

 

Mokykloms nebūtina koreguoti pamokų tvarkaraščių ir jungtis prie pamokos jos transliacijos metu. Visų pamokų įrašai skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Youtube“ kanale. Įrašytas pamokas galima su moksleiviais peržiūrėti per artimiausias istorijos, dorinio ugdymo ar kitų dalykų pamokas, klasės valandėles.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.