Priešmokyklinukai išbando 5–8 klasių mokinių sukurtus projektinius darbus

Vilma Kačiušė
,
Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Šaltinio“ priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai kartu su savo mokytojomis lapkričio–gruodžio mėnesiais progimnazijos IT kabinetuose lankėsi su labai svarbia misija – įveiklinti, testuoti 5–8 klasių mokinių per IT pamokas sukurtus projektinius darbus – kompiuterinius žaidimus darnumo tema (buitinių atliekų rūšiavimas, sveika mityba, sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas). Vyresnieji progimnazijos mokiniai jau kurį laiką vykdė projektus, kūrė, programavo įvairius žaidimus, IT mokytojai kaupė juos virtualiame stende – PADLET sienoje.

 

Susitikimo metu priešmokyklinio ugdymo grupių mokiniai mokėsi teisingai įjungti / išjungti kompiuterius, tobulino pelės ir klaviatūros naudojimo / valdymo įgūdžius, ugdėsi skaitmenines, kūrybiškumo, pažinimo, komunikavimo, socialines-emocines kompetencijas. Priešmokyklinukai aplankė robotų parodą, kurią surengė mokyklos inžinierius Gintaras Balčius. Pamokėlių metu smalsuoliai išbandė patys gaminti šviesą, išgauti garsą, palenktyniauti su saulės baterijų energija  varomais automobiliukais.

 

5–8 klasių mokiniai IT pamokų metu vykdė projektus Kalėdų tema – kūrė virtualius atvirukus. Priešmokyklinukai juos atidžiai apžiūrėjo, reitingavo, rinko gražiausius, bandė patys programuoti – kūrė snaiges ir įrašė garsinius linkėjimus.

 

Ir vyresnių klasių kūrėjams, ir priešmokyklinukams tai buvo teigiama ir nauja patirtis, puikios emocijos ir paskata augti, mokytis vieniems iš kitų. Žinojimas, kad jauniausieji progimnazijos ugdytiniai atvyks testuoti kompiuterinius žaidimus, skatino vyresniuosius pasitempti, sukurti kuo įdomesnius projektinius darbus, o mažiesiems – tai sektinas pavyzdys augti ir mokytis programavimo. Nuoširdžiai dėkojame IT mokytojams Nanijai Bekerienei ir Kęstučiui Masalskiui už įdomias pamokas, už prastingą, tęstinį ir tvarų ugdymo procesą tarp jauniausių ir vyriausių mokyklos mokinių, už galimybę priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams patirti pažinimo džiaugsmą, už gražų bendradarbiavimą tarp skirtingų ugdymo dalykų mokytojų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.