Pražydusios tulpės – dovana LAISVEI

Dažniausiai gėles dovanojame brangiems ir artimiems žmonėms… O Kuršėnų Daugėlių progimnazijos 8a bei 7 klasių moksleiviai nutarė padovanoti jas prasmingų švenčių proga savo gimtinei. Tad buvo nutarta organizuoti eksperimentą „Ar pražydinsime tulpes Lietuvai?“ (koordinatorės D. Daujotienė, A. Reutienė).

 

Viskas prasidėjo jau lapkritį, kai į vazonus buvo susodinti 94 tulpių svogūnėliai, pasinaudota „Geltono karučio“ patarimais bei idėjomis. Svogūnėliai žiemojo nešildomoje patalpoje, stadiono namelyje. Visą gruodį vyko tulpių stebėjimas, temperatūros matavimas bei retas palaistymas. O sausio pabaigoje prasidėjo „tulpių pažadinimas“, jos buvo parneštos į vėsią mokyklos patalpą 1 savaitei. Po to vazonėliai buvo sustatyti ant palangės I aukšto fojė, nuolat laistoma žemė, stebimas gėlių augimas bei žiedų vegetacija. Juk artėjo Vasario 16-oji!

 

 

Koks buvo džiaugsmas, kai grįžę po šventinės dienos išvydome ant palangės žydinčias tulpes… Grožimės dar ir dabar kasdien pražystančiais įvairiaspalviais žiedais. Dabar jau visi tvirtai žinome, kad tulpių puokštę skirsime Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – bei už Tėvynės laisvę kovojančiai Ukrainai.

 

Dalė Janušauskienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.