Popietė su vaikų literatūros rašytoja Evelina Daciūte

Aistė Balbierienė

Vaikų lopšelyje-darželyje „Skroblinukas“ vasarį–gegužę vykdomi Lietuvių kalbos dienų renginiai, kurių tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Vaikai darželyje turi savo bibliotekėles, knygas skaito kartu su mokytojomis, mokosi daug eilėraščių ir dainų, rašyti pirmas raides.

 

Siekdami ugdyti vaikų meilę knygoms ir skaitymui, surengėme tikrai smagią popietę su puikia vaikų literatūros rašytoja Evelina Daciūte. Ji yra viena sėkmingiausių Lietuvos rašytojų vaikams, kurios knygos ne tik skina apdovanojimus, bet ir garsina mūsų šalies vardą užsienyje, verčiamos į kitas kalbas.

 

Popietė darželyje vyko per „Zoom“ platformą, kad kuo daugiau vaikų galėtų pamatyti ir išgirsti E. Daciūtės pasakojimą. Vaikai labai laukė ir net paruošė klausimų rašytojai. Domėjosi, kiek iš viso knygų parašė autorė, kuri knyga yra pati mėgstamiausia. Rašytoja sakė, kad jai visos knygos kaip vaikai – visos vienodai brangios. Vaikai linkėjo parašyti dar daugiau knygų.

 

Rašytoja pasakojo ir rodė savo bene garsiausią knygą „Laimė yra lapė“. Parodė kelis triukus, kurie paslėpti knygoje. Pasakojo, kad istorijos dažnai gimsta iš gyvenimo akimirkų, kasdienybės ar net iš vaikų pasakojimų. Visa tai ir įkvepia autorę. Po pokalbio su vaikų rašytoja kai kurie vaikai perkėlė savo įspūdžius ant popieriaus. Su mokytojomis perskaitė E. Daciūtės knygų ir bandė jas iliustruoti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.