Plauk, laiveli, į marias

Kristina Saulevičienė
,
meninio ugdymo (muzikos) mokytoja ekspertė
Julita Leckienė
,
meninio ugdymo (dailės) mokytoja

Birželio 25 dieną minime Tarptautinę jūrininkų dieną, birželio 27 d. – Tarptautinę žvejų dieną. Jūrininkų dėka pas mus atkeliauja daugybė maisto, drabužių ir kitokių prekių iš kitų šalių. Tarptautinė žvejų diena švenčiama nuo 1985 metų. Žvejyba – puikus laisvalaikio praleidimo būdas gamtoje. Tikri žvejai aistruoliai buriasi į draugijas, rengiamos žvejų varžybos. Lietuvoje įsteigti Žvejų kultūros rūmai, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Žvejyba Lietuvoje nuo seno yra vienas iš pagrindinių amatų.

 

Siekiant padėkoti jūrininkams ir paminint žvejus undinėlė (Kristina Saulevičienė) ir jūreivis (Julita Leckienė) Kauno lopšelyje-darželyje „Žingsnelis” lopšelio grupėms („Pelėdžiukams”, „Ežiukams” ir „Boružiukams”) organizavo rytmetį „Plauk, laiveli, į marias pas gėlavandenes žuveles”, kurio metu su vaikučiais dainavo dainelę apie laivelį, žaidė muzikinį žaidimą apie žuvytes, pūtė laivelius iš vieno kranto į kitą, spėliojo žuvytes pagal trafaretų formas ir spalvas ir gaudė žuvytes su magnetukais. Rytmečio tikslas buvo siekti vaikų bendruomeniškumo, draugiškumo, pagarbos ir pagalbos vienas kitam įgūdžių per įvairias veiklas. Ugdytiniai per asmeninę patirtį ir išgyvenimus siekė gerai jaustis aplinkoje, stebėjo, tyrinėjo. Per patyriminius žaidimus ir veiklas mokėsi bendradarbiauti, toleruoti vienas kitą, padėti vienas kitam.

 

Tobulino dalykines (integruotų dailės, teatro, muzikines) kompetencijas:

dailės – meninės raiškos priemonėmis vaikai lavino kūrybiškumą, praplėtė akiratį.

teatro – tobulino saviraiškos ir pasitikėjimo savimi įgūdžius;

muzikines – lavino atmintį, vaizduotę bei dėmesį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.