Pirmasis tarptautinio „Erasmus+“ projekto susitikimas Turkijoje

Jurga Bučnienė
,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Šiaulių r. Meškuičių gimnazija kartu su partneriais iš Vengrijos, Bulgarijos, Turkijos ir Šiaurės Makedonijos įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą tarptautinį „Erasmus+“ projektą „Promoting STEAM career“. Rugsėjo 27–30 d. pagaliau įvyko taip ilgai lauktas, planuotas pirmasis mobilumo vizitas Turkijoje, Kocaeli provincijos Golcuk miestelyje įsikūrusiame mokslo licėjuje. Projekto koordinatoriai – vengrai, bet iniciatoriai – turkai, todėl pirmasis susitikimas įvyko Turkijos respublikoje. Mobilumo vizite dalyvavo Meškuičių gimnazijos pavaduotoja ugdymui, biologijos mokytoja Erika Valuntienė ir aš, anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Jurga Bučnienė.

 

Šio projekto tikslai :

  • tobulinti integruotus STEAM dalykų mokytojų mokymo įgūdžius, didinant jų supratimą apie mokslo, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos tarpdisciplininių dalykų ryšius;
  • supažindinti mokinius su STEAM disciplinomis, motyvuojant juos savo ateitį sieti su STEAM ir parengti juos tolesnėms STEAM studijoms;
  • skatinti kuo daugiau merginų rinktis būsimą karjerą, susijusią su STEAM;
  • padėti mokiniams vykdyti STEAM projektus įvairiose srityse, tokiose kaip kompiuterija, robotika, mokslas, kurie galėtų daryti įtaką mokinių ateities profesijos, karjeros pasirinkimui.

 

Susitikimo metu aplankėme Golcuk mokslo licėjų, susipažinome su mokytojais, mokiniais, ugdymo procesu, lankėmės pamokose, licėjuje įkurtose gamtamokslinėse laboratorijose. Čia besimokantys mokiniai svečiams papasakojo, kaip jiems sekasi mokytis, kalbėjo apie moterų galimybes STEM karjeroje, atskleidė, kodėl mokslininkams vis tik reikia mokytis ir meno. Taip pat lankėmės Seka mokslo muziejuje ir parke, Ormanya parke bei zoologijos sode, grožėjomės Sapanka ežero pakrante, žavėjomės Stambulo Azijinės dalies Bosforo sąsiaurio pakrante, bei grožėjomės įspūdingais Beylerbeyi rūmų vaizdais.

 

Vizito  metu aptarėme tolimesnių veiklų planą, diskutavome apie iškilusius sunkumus, susidarėme būsimų  mobilumų kalendorių.

 

Visi nekantriai laukiame artėjančio kito susitikimo, kuris įvyks Bulgarijoje, Sofijoje, nacionalinėje matematikos ir mokslo vidurinėje mokykloje. Susitikime taip pat dalyvaus ir mūsų gimnazijos mokiniai.

 

Finansinę paramą projekto įgyvendinimui suteikė Europos Sąjunga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.