Pilietiškumo akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyviai kviečia didžiuotis 1991 m. sausį iškovota istorine pergale

Minint prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą pilietinę pergalę, sausio 11 d. lygiai 8 val. ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės.

Uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.

 

Daugiau kaip 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prie pilietinės iniciatyvos prisijungti ir kartu paminėti iškovotą istorinę pergalę kviečia ir šią tradicinę iniciatyvą nuo 2014 m. globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Organizatoriai tikisi, kad kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes akcijos dalyviai pajus dalelytę to vienybės jausmo, kuris suvienijo tautą 1991-aisiais.

Anot Ronaldo Račinsko, Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktoriaus: „1991 m. sausio 13 d. – viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje – buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Susitelkusi pilietinė visuomenė apgynė valstybės nepriklausomybę. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis. Mes privalome prisiminti šią dieną kaip mūsų istorinę pergalę ir ja didžiuotis.“

 

Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008-ųjų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

 

Daugiau informacijos: Ronaldas Račinskas, Komisijos direktorius, tel. 8 698 42 330, Ingrida Vilkienė, Švietimo programų koordinatorė, tel. 8 618 47 475.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.