Pilietinė Vėlinių akcija ir Konstitucijos egzaminas Baisogalos gimnazijoje

Pilietinė Vėlinių akcija

Lietuvos šaulių sąjungos iniciatyva jau aštuntus metus iš eilės vyksta pilietinė akcija „Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“, kurios metu prieš Vėlines lankomos 1918–1920 m. karių savanorių, šaulių, partizanų bei visų Tėvynę savo žygdarbiais išgarsinusių asmenų amžinojo poilsio vietos, tvarkomi ir trispalvėmis juostelėmis papuošiami jų kapai, uždegamos pagarbos bei atminimo žvakutės. Džiugu, kad šioje akcijoje aktyviai dalyvauja Baisogalos 608 kuopos jaunieji šauliai ir Baisogalos gimnazijos Jaunųjų karitiečių būrelio nariai.

 

Kartu tvarkėme, puošėme mūsų Baisogalos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių laisvės kovotojų kapus, tautinėmis juostelėmis perrišome paminklinius kryžius, tylos minute pagerbėme žuvusiuosius, sukalbėjome maldą. Baisogalos miestelyje prie mums brangaus istorinio Laisvės paminklo ir prie Vyčio kryžiaus formos betoninio atminimo ženklo kartu pagerbėme savo krašto Laisvės kovotojus, kurie 1940–1953 m. paguldė galvas už tautos laisvę ir maldoje padėkojome jiems.

 

Užmarštis baisiau už mirtį, todėl, prisimindami brolį ar sesę, kiekvienas iš mūsų turime bendrus, visus mus jungiančius Laisvės kovų karių kapus — lyg šventovę, maldos ir susimąstymo vietą. Čia mes randame sielai stiprybės, čia jungiasi kartos, ir, kol lietuvis šventai gerbs protėvių kapus, Lietuva nemirs. Atėję, pasimeldę ir uždegę žiburėlį ant Laisvės kario kapo, uždegame žiburėlį ir savo širdyje. Tai darydami tikime nenutrūkstamu ryšiu tarp mūsų, čia esančiųjų, ir išėjusiųjų Amžinybėn brolių ir sesių.

Mes ne vieni, mes su kariais, Lietuvos Gynėjais, buvusiais ir būsimais, kartu čia priesaiką Tėvynei atiduoti greitai stosim!

 

Giedrė Nakutienė, Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja

 

Konstitucijos egzaminas – pilietiškumo išbandymas

 

Minint Lietuvos Konstitucijos dieną, spalio 25-ąją šalyje organizuojamas Konstitucijos egzaminas. Šiame egzamine kasmet dalyvauja ir Baisogalos gimnazijos mokiniai, šiemet šalies įstatymų išmanymą tikrinosi gimnazijos ketvirtokės Ignė Glebauskaitė, Viktorija Civilkaitė, Greta Gaučaitė, Erika Linkevičiūtė, Karolina Kaminskaitė, Rusnė Važgauskaitė, Ugnė Važgauskaitė.

 

Mokines konsultavo istorijos mokytoja L. Bagdonienė. Šiais metais dėl pandemijos egzaminas vyko nuotoliniu būdu.

 

Birutė Gedžiuvienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.