Pilietinė iniciatyva „Piešiu-rašau laišką“

Virginija Sauliūtė-Darvydė, Jolita Vilčinskaitė-Druskienė
,
Vilniaus l.-d. „Pagrandukas“ auklėtojos

„Vienas iš gražių poelgių privalumų yra tai, kad jie taurina sielą ir rengia ją dar gražesniems darbams.“

(Žanas Žakas Ruso)

 

Vilniaus lopšelis-darželis „Pagrandukas“ kvietė Lietuvos vaikus, jų tėvelius ir pedagogus dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Piešiu-rašau laišką“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, prisimenant žmones, esančius slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigose, parodant jiems dėmesį.

Liga neretai būna sunki, kupina vilčių ir laukimo. Tokiomis nuotaikomis gyvena žmonės, gydomi palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuose, kurių duris mes paskubomis lenkiame, tikėdamiesi niekada ten nepakliūti. Džiaugiamės, kad vaikų kūrybiniai darbeliai bent akimirką praskaidrino sergančių žmonių dieną.

 

Sulaukėme darbų iš 30 Lietuvos savivaldybių: Kupiškio, Lazdijų, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Druskininkų, Raseinių, Marijampolės, Mažeikių ir kt. Iš viso dalyvavo 100 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Pilietinės iniciatyvos tikslas buvo puoselėti šių ugdymo įstaigų bendruomenių tautinę, pilietinę savimonę, pradžiuginti atvirukais slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigose esančius žmones, parodant savo draugiškumą ir empatiją.

Kūrybiniai darbeliai vasario 16 d buvo dovanojami VšĮ Vilkpėdės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje gulintiems žmonėms. Matant sergančiųjų veidus nušvietusias šypsenas, norisi padėkoti visiems pilietinėje iniciatyvoje „Piešiu-rašau laišką“ dalyvavusiems vaikams, jų tėveliams ir pedagogams.

 

Altruizmui, empatijai, tolerancijai, sociocentrinėms vertybėms mūsų gyvenime lieka vis mažiau vietos ir dėmesio. Ne kiekvienas žmogus geba atjausti ir suprasti, priimti kitą be išankstinės nuomonės, vertinimo, bendrauti ir bendradarbiauti nepaisydamas skirtumų. Kad mūsų visuomenė galėtų didžiuotis auginanti emociškai stiprius ir moraliai brandžius tautos piliečius, turėtume suteikti ypatingą reikšmę vertybiniam vaiko auklėjimui. Pilietiškumas yra lyg kelias į pilį, kuri statoma ant uolos, solidžių moralės pamatų, kur pilietinės vertybės tampa gyvenimo norma ir tikrove.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.