Penkios aktyvios ir turiningos projekto dienos Turkijoje

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje įgyvendinamo tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Įvairovė yra faktas, įtrauktis yra veiksmas“ (angl. „Diversity Is a Fact Inclusion Is an Act“, koordinatorė mokytoja R. Šulinskienė) komanda kartu su projekto dalyviais iš Čekijos, Turkijos, Vengrijos ir Šiaurės Makedonijos spalio 3–7 dienomis dalyvavo mobilumo veiklose Turkijoje. Šioje kelionėje mokyklai atstovavo keturi 8b klasės mokiniai, o juos lydėjo progimnazijos direktorė A. Uznė su anglų kalbos mokytoja A. Ribinskaite.

 

Kiekviena projekto diena Turkijoje dalyviams padovanojo naujų įspūdžių. Turininga ir gausi nuostabių vaizdų kultūrinė programa leido dalyviams iš arčiau pažinti Turkiją, jos kultūrą, gamtą bei žmones, pajausti jų panašumus bei skirtumus. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę pasižvalgyti iš istorinio Galata bokšto, plaukiant laivu grožėtis Stambulo vaizdais, apsilankyti miniatiūrų parke, pasisemti istorinių bei architektūrinių žinių.

Ši išvyka – puiki proga iš arčiau susipažinti su Turkijos ugdymo sistema. Mobilumo metu dalyviai lankėsi įvairių dalykų pamokose, bendravo su mokytojais ir mokiniais, dalinosi mokymo(si) patirtimi, kultūrinėmis, istorinėmis bei kalbinėmis žiniomis. Kartu dirbant įvairiose veiklose pamažu mezgėsi draugystė. O kad būtų smagiau ir linksmiau bendrauti, dalyviai vieni kitus mokė pagrindinių frazių savo gimtąja kalba.

 

Turkijos Eyüp Alibeyköy Ortaokulu mokyklos darbuotojai bei mokiniai sukūrė puikią emocinę atmosferą ir leido geriau vieniems kitus pažinti.

 

Visi projekto dalyviai su nekantrumu laukia kito vizito Šiaurės Makedonijoje.

 

Džiugu, kad „Erasmus+“ projektai tirpdo kultūrų skirtumus, mažina kalbos barjerą bei suteikia galimybę PAŽINTI, ATRASTI, DALINTIS IR TOBULĖTI.

 

Jurbarko Naujamiesčio prog-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.