Paukščiai. Pažinkime juos

Inga Urbonienė
,
Klaipėdos l.-d. „Puriena“ „Žvirbliukų“ grupės mokytoja

Jei mūsų kas paklaustų, kas kurs Lietuvos ateitį, manau, kiekvienas neabejodamas pasakytų, kad tai – mūsų vaikai. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Puriena“ kasdien girdėti džiugus klegesys: vaikai sportuoja, žaidžia, bendrauja, pasitelkdami tradicines ir modernias STEAM priemones, tyrinėja supantį pasaulį.

 

Smagu, kad kasdien vis ryškiau juntame artėjančio pavasario žingsnius ir gamtoje stebime jo ženklus. Didžiulį susidomėjimą vaikams kelia iš šiltųjų kraštų grįžtantys paukščiai, tėvelių dovanotuose inkiluose švilpaujantys varnėnai. Stebėdami paukščius, vaikai dažnai improvizuoja, mėgdžioja judesius ir paukščių skleidžiamus garsus. Tai paskatino grupės bendruomenę rengti projektą „Čir vir vir pavasaris“.

 

 

Atsakymų į kylančius klausimus apie paukščius vaikai ieškojo edukacinėje veikloje „Kiekvienam paukšteliui savi nameliai“, kuri vyko P. Domšaičio galerijoje. Žvelgdami į paveiksluose pavaizduotą mišką, medį ar vandens telkinį, į paukščio pėdučių atspaudus, vaikai praturtino savo žinias apie paukščių įvairovę, jų išvaizdos ypatumus ir gyvenimo būdą. Pirmą kartą piešė paukščio plunksna ir tušu, iš kinetinio smėlio formavo paukščių lizdus. Į kūrybinį procesą įtraukė tėvelius – surengė kūrybinių darbų parodą „Paukščiai“, kuri puošia įstaigos erdves ir džiugina darželio bendruomenę. Įgiję žinių apie paukščius, vaikai ne tik gebės jais grožėtis, bet ir išmoks rūpintis, saugoti. Ir globoti.

 

Dėkojame grupės tėveliams, kurie prisidėjo prie projektinės veiklos organizavimo, parūpino transportą saugiai kelionei ir inkilėlių…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.