Patyčių prevencijos projektas „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“

Viktorija Jakštienė

Balandžio 5 d. Vilniaus Algirdo mokykloje vyko patyčių prevencijos projekto „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“ koncertas. Projektu siekiama mažinti patyčių apraiškas moksleivių gyvenime ir skatinti šalies meno mokyklų bendradarbiavimą.

 

Koncerte svečiavosi dainininkas Gabrielius Vagelis, vaikams ir paaugliams psichologinę pagalbą teikiančios tarnybos „Vaikų linija“ atstovė Eglė Tamulionytė, kurie pasidalino savo patirtimis, papasakojo apie patyčias, kai mokėsi mokykloje, pasidalino mintimis, ką šiandien darytų kitaip ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie patyčių mažinimo. E. Tamulionytė papasakojo apie „Vaikų linijos“ veiklą, atkreipė dėmesį, kad nereikėtų laukti, kol patyčios sustiprės, reikėtų kreiptis iš karto pastebėjus jų apraiškas bei paskatino mokinius susisiekti su šia pagalbą teikiančia tarnyba ne tik skambučiais, bet ir žinutėmis, jeigu nedrąsu apie tai kalbėti.

 

Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos Didžiojoje salėje skambėjo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos jaunių choro „Gaida“ (vadovė L. Tomkevičienė, koncertmeisterė N. Šiliūtė), Grigiškių meno mokyklos jaunių choro „SOL“ (vadovė R. Kryževičienė, koncertmeisterė L. Riškuvienė), Broniaus Jonušo muzikos mokyklos jaunių choro (vadovė J. Vanagienė, koncertmeisterė R. Kalinskienė), Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ jaunių choro (vadovė J. Dirgėlaitė, mokytoja A. Steponavičiūtė-Zupkauskienė) ir solisčių Onos Mingės Slušnytės ir Milanos Gabrilavičiūtės (mokytoja J. Stumbrienė) balsai. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje galima išvysti dailės darbus, skirtus patyčių prevencijai, kuriuos piešė Rokiškio jaunimo centro dailės skyriaus mokiniai, paruošti mokytojų A. Augučio, R. Gailiūno, Ž. Vaičiūno. Prieš prasidedant koncertui, ekrane buvo rodoma virtuali Vilniaus mokinių kūrybos ir mokymo centro mokytojų A. Griškonytės – Kavaliauskienės, L. Baglikovaitės, K. Daniūnaitės, L. Ringelienės mokinių darbų paroda ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos B. Jurkonytės kurtas filmukas, kurį įgarsino mokiniai S. Vaitiekūnas, M. Zolumskis. Dailės darbus ir fotografijas, skirtas patyčių prevencijos projektui, galima pamatyti ir www.vamm.lt svetainėje, skyriuje „Renginiai“ – „Parodos“.

 

Tikimės, kad šis projektas paskatino vaikus tapti geresniais, tolerantiškesniais ir pasiryžusiais mažinti patyčias ne tik mokinių, bet ir suaugusiųjų aplinkoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.