Tradicinė akcija „Vaikų-tėvų-pedagogų diena“ 

Silvija Sipavičienė
,
Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktorė

Balandžio 5 d. prasidėjo tradicinė Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ „Vaikų – tėvų – pedagoginė diena – 2023!“

 

Dėl Covid-19 pandemijos įstaigoje buvo sustabdyti ne tik masiniai – tradiciniai –renginiai, bet ir tėvų savanorystė, tėvų susirinkimai „gyvai“. Tačiau šių metų balandžio 5 d. jau nuo 16 val. į grupes rinkosi vaikų šeimos, kur jų laukė vaikai ir pedagogų bendruomenės paruoštos užduotys. Pasiūlytos įvairios veiklos, panaudojant antrines žaliavas, gamtines, natūralias medžiagas. Kartu su savo vaiku, tėvai galėjo pasigaminti puošybos elementus, Šv. Velykų  stalui. „Nėra  nuostabesnio jausmo, – kurti kartu su savo vaiku, pajausti kūrybinį džiaugsmą, maloniai, bendrystėje praleisti laiką savo vaiko darželyje“, – kalbėjo tėvai.

 

Išsiilgę bendravimo, tėvai migravo visoje įstaigoje. Lankėsi „išmaniąjame“ kambaryje, menų studijoje, bendravo ir bendradarbiavo. Daugumai tėvų tai buvo pirmas susipažinimas su visomis darželio ugdymo erdvėmis. Jiems, buvo įdomu viskas. Tėvai, apsilankė visose grupėse, susipažino su grupių aplinkomis, mokytojais, kurie dirbs nuo rugsėjo su jų vaikais. O mums, pedagogams, buvo gera proga pristatyti ir naujas skaitmenines STEAM ugdymo(si) priemones, kurias norėjo išbandyti visi tėvai. Tai – robotai, robotai–bitės, interaktyvios grindys, išmanieji SMART ekranai. Tėvai šmaikštavo, kad „dabar jų vaikai bus labai išrankūs, kai prašys Kalėdų senelio dovanų“. Šeimos išėjo nešinos „Oliziukais“, vaikų užaugintais žolynėliais, pasigamintais smeigtukais „zuikiais“, puoštais vazonėliais ir net moliniais velykiniais kiaušiniais ir zuikučiais, dekoruotais sėklomis ir grūdais. Diskusijų kambaryje, pageidaujantys gavo kvalifikuotas švietimo pagalbos specialistų – logopedo ir psichologo konsultacijas, administracijos darbuotojai atsakė į tėvus dominančius klausimus.

 

Tėvai pajuto, kad jie yra laukiami, yra ne žiūrovai, ne svečiai – jie yra ugdymo proceso dalyviai! Visi, geriau pažino vieni kitus, dėkojo ir išsiskirstė puikiai nusiteikę.

Tėvų atsiliepimai: „Maloniai, turiningai, prasmingai praleidome laiką vaikų, tėvų, pedagogų bendruomenėje. Geriau pažinome vieni kitus, lengviau bendrausime kitų susitikimų metu! Išbandėme STEAM ugdymui naujas – skaitmenines priemones. Degustavome sveikatai palankų kokteilius. Gaminome puošybos akcentus iš antrinių žaliavų, pasipuošime savo šv. Velykų stalą. Veikė diskusijų kambarys „ofise“. Į visus dominančius klausimus atsakinėjo: direktorius, pavaduotojai – ugdymui ir ūkiui. Reikiamą konsultaciją suteikė logopedas ir psichologas (logopedo kab.).Labiau vertiname savo vaiką ir savo vaiko darželį. Ačiū, visai darželio vaikų-tėvų-mokytojų bendruomenei už puikiai organizuotą akciją♥“

Daugiau skaitykite: https://vaivorykste.kaunas.lm.lt/

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.