Paskutinis „Europos traukinio“ sustojimas Vokietijoje, Bad Kreuznach‘e

Š. m. gegužės 2–7 d. Kauno technologijų mokymo centro septynių mokinių ir trijų mokytojų komanda dalyvavome finaliniame „Erasmus+“ projekto „Europos CNC tinklas – Traukinys Europai – Skaitmeninė Revoliucija 4.0“ susitikime Vokietijoje BBS TGHS Bad Kreuznach‘o profesinėje mokykloje.

 

Taigi truputį apie tai, kaip mums sekėsi ir ką nuveikėme. Skridome į Frankfurtą ir traukiniu vaizdingu maršrutu keliavome iki Bad Kreuznach‘o. Kitą dieną projekto vadovas Heinz‘as supažindino su susitikimo programa ir tikslais. Pirmąsias dienas kartu su projekto partneriais dirbome ir siekėme, kad techninė ir programinė įranga veiktų tinkamai ir be trikdžių. Problemų turėjo visi. Kadangi daugelis keliavo oro transportu, kelionės metu buvo pažeistos jungtys ar net sulaužytos tam tikros detalės. Nebuvo lengva, neturėjome kai kurių priemonių, bet mums padėjo, patarė kitų šalių kolegos.

 

 

Penktadienio popietę įvyko pagrindinis pristatymas, kuriame visos šalys pristatė savo mokyklas ir pagrindines specializacijas, įspūdžius ir patirtis įgyvendinant šį projektą, techninę ir programinę dalis ir, žinoma, galutinį rezultatą. Visos komandos pasirodė puikiai. Matyti, kad įdėta daug darbo ir pastangų. Galutiniame renginyje dalyvavo keliasdešimt valdžios ir įmonių atstovų, kurie po pristatymo kalbino ir domėjosi mūsų techniniais sprendimais.

 

Susitikime vyko ne vien tik darbas. Turėjome galimybę susipažinti su pačiu Bad Kreuznach‘o miestu ir jo istorija. Aplankėme daug aplinkinių  vietų ir keliavome įvairiomis transporto priemonėmis: traukiniu į turistinį miestą Bingen‘ą, tada keltu į Rhinestone pilį, keltuvu kėlėmės iki Niederwald‘o monumento ir nusileidome į Rudesheim‘o miestelį.

 

Laiką praleidome puikiai, atmintyje išliks daug prisiminimų ir įspūdžių  iš šios kelionės. Patobulintos bendros ir profesinės žinos, pagerinti anglų kalbos įgūdžiai, susipažinta ir pabendrauta su daugybe įvairių kultūrų žmonių.

 

Esame be galo dėkingi už galimybę dalyvauti šiame projekte, todėl dėkojame „Erasmus+“ mobilumo programai ir Kauno technologijų mokymo centrui.

 

Kauno technologijų mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.