Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą

Aušra Kasparavičienė
,
Šakių l.-d. „Berželis“ socialinė pedagogė

Kovo mėnuo Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“ buvo pats draugiškiausias. Jį taip ir pavadinome – „Draugiškumo mėnesiu“. Per jį visa darželio bendruomenė stengėsi puoselėti draugiškus santykius, mokėsi atjausti, paguosti, padėti šalia esantiems, bendradarbiauti ir visaip skatinti gerumą.

 

Pirmą savaitę viso darželio vaikai savo grupėse augino „Gerumo medžius“, kuriuose sutūpė draugiškiausi žodžiai, lankė kaimyninių grupių vaikus ir kartu pramogavo.

Antrą savaitę darželinukai susitiko su policijos pareigūne Aušra Mockevičiūte. Pareigūnė dalijosi pastebėjimais apie draugišką elgesį, kaip svarbu nesipykti, o susipykus gebėti atsiprašyti, susidraugauti ir saugoti draugystę. Taip pat grupėse vaikai gamino oro balionus „Draugiškai balionų fiestai“ darželio galerijoje. Ant balionų kartojosi žodžiai: „Atjauta“, „Pagalba“, „Gerumas“, „Meilė“, „Draugystė“…

 

Trečią savaitę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse netradicinius „ryto ratelius“ vedė darželio direktorė, pavaduotoja ugdymui, pavaduotoja ūkio reikalams, socialinė pedagogė, logopedės, psichologė, visuomenės sveikatos specialistė, maitinimo ir sveikatos priežiūros specialistė, remonto darbininkas. Kiek buvo nuostabos ir malonaus džiugesio vaikams artimiau pabendrauti su tais, kurie yra svarbūs darželyje, bet grupėse sutinkami ne taip dažnai. Tai buvo smagi patirtis tiek darbuotojams, tiek ir vaikams! O patys vyriausi ugdytiniai – priešmokyklinukai – dalyvavo socialinio emocinio ugdymo veikloje „Draugiškumo olimpiada“, kurios užduotis atliko itin atsakingai, kruopščiai, bendruomeniškai ir draugiškai.

 

Ketvirtą savaitę visų trijų priešmokyklinių grupių vaikai sportavo ir lenktyniavo miesto Jaunimo sporto ir kūrybos centre. Ir, žinoma, nugalėjo draugystė! Kitą dieną mus aplankė Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokinės ir jų socialinė pedagogė. Susipažinę ir pasidaliję mintimis bei pastebėjimais, kaip tapti tikru draugu, išsaugoti draugystę ir stengtis nesipykti, visi drauge ant didelių popieriaus lapų piešėme ir rašėme nuoširdžiausią sveikinimą draugui. Viso mėnesio užsiėmimus vainikavo veikla lauke „Draugaujame su gamta“. Darželio bendruomenė švarino aplinką, rinkdami šiukšles, grėbdami senus lapus, šluodami takelius.

 

Bendros veiklos suartina, o svarbiausia – norėdamas turėti draugų, pats turi būti tikru draugu!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.