Pasaulyje minima Dauno sindromo diena „Sveika, Saulyte!“

Aurelija Reinikovienė
,
Kauno l.-d. „Sadutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kauno lopšelis-darželis organizavo ir įgyvendino tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokytojų projektą „Sveika, Saulyte“, kuris skirtas pasaulinei Dauno sindromo dienai paminėti. Šio projekto tikslas – didinti visuomenės supratimą apie Dauno sindromą, skatinti asmenų, turinčių Dauno sindromą, teisių, socialinės įtraukties ir gerovės palaikymą, žmonių toleranciją, dalijimąsi gerąja patirtimi ir paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiems.

Mūsų projektas sulaukė labai didelio susidomėjimo, siūlomas veiklas vykdė vaikai, mokytojai, tėvai (globėjai, rūpintojai), švietimo pagalbos specialistai. Džiaugiamės dalyviu aktyvumu, tai parodė, kad daugeliui žmonių rūpi kitų gerovė, tolerancija, supratimas, pagalba, „kitokio“ priėmimas. Projekto dalyvių sulaukėme iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Mažeikių, Kėdainių, Klaipėdos, Šiaulių, Pasvalio, Palangos, Panevėžio, Pabradės, Utenos, Varėnos ir kitų Lietuvos kampelių, bet labiausiai nudžiugino, kad radome bendraminčių ir partnerių iš Islandijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Projektą padėjo organizuoti Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno lopšelio-darželio „Sadutė“ ugdytinių rėmėjai UAB „Skinija“. Visi kartu galime daugiau…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.