Pasaulinės psichikos sveikatos diena kitaip

Indrė Steponavičiūtė-Kupčinskė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ psichologė

Pasaulinė psichikos sveikatos diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo ir prevencijos svarbą. Pagal PSO, psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą, ištverti nusivylimą ir liūdesį. Atsižvelgiant į šį apibrėžimą, Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ specialistės: psichologė Indrė, socialinė pedagogė Lina, logopedė Aušra ir visuomenės sveikatos specialistė Valda kiekvienai klasei pristatė Emometrą – emocijų matuoklį.

 

Užsiėmimų metu specialistės mokiniams vardijo skirtingas emocijas, kokias jie išgyvena tuo metu, kaip psichikos sveikata susijusi su fizine sveikata, kur kūne jaučiami skirtingi jausmai ir kaip galima stiprinti savo psichikos sveikatą.

 

Apie emocinę sveikatą buvo kalbama ne tik mokiniams, jos paminėjimas apėmė ir visus Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ bendruomenės narius. Šauniosios mokyklos specialistės mokytojų ir auklėtojų kabinetus praturtino erdve, kuri leido labiau suprasti savo jausmus, mintis, pamedituoti ar kitaip skirti laiko emocinę sveikatą stiprinančiai veiklai.

 

Anot rašytojo ir mokslininko Aloyzas Sušinsko, laimei pakanka ir vienos akimirkos!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.