Pasaulinė vandens diena „Vandenėlis – gyvybės šaltinėlis“

Asta Blaškevičienė, Zita Dzetaveckienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Minint Pasaulinę vandens dieną, Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Vaivorykštė“ organizavo savivaldybės ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų, mokytojų ir tėvų (globėjų) meninių darbų ir fotografijų parodą „Vandenėlis – gyvybės šaltinėlis“. Ši paroda buvo skirta vaikų saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymui, taip pat siekiant suteikti jiems kuo daugiau žinių apie vandens svarbą žmogui bei visai supančiai aplinkai, apie permainingus gamtos reiškinius, apie įdomųjį vandens apytakos ratą ir jo formas bei suteikiant galimybę savo kūrybinius darbus pristatyti visuomenei. Kad vanduo yra išties pats didžiausias, žmogui gyvybiškai reikalingas gamtos turtas ir kad jį reikia gerbti, tausoti bei šį amžiną gyvybės šaltinėlį labai saugoti, vaikams buvo pasakojama įvairių edukacinių veiklų metu – taip siekiama skatinti sąmoningą mažųjų požiūrį į vandenį ir paaiškinti jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Smagių ir kūrybiškai pateiktų veiklų metu vaikai šventė Mėlyną dieną, tyrinėjo vandenį – stebukladarį: iš pradžių bandė įminti mįsles, diskutavo apie jo savybes, naudą, sužinojo, kad jis gali turėti įvairiausias formas, t. y jis gali virsti ir gražiu debesėliu, ir išdykusiu lietumi, ir šalta rasa, ir nematomu rūku, ir baltučiu sniegučiu ir net skaidriuoju ledu…

 

Vaikai su džiaugsmu ir smalsumu vandenį pilstė, uostė, liejo, ragavo – taip buvo siekiama, kad mažieji įprastų vandenį vartoti pakankamais jo kiekiais kasdien. Kai vaikai paėmė į rankas teptukus ir pabandė kūrybiškai pavaizduoti melsvus vandens lašelius, tuomet ir kilo idėja apjungti ir kitas Marijampolės savivaldybės ikimokyklines ugdymo įtaigas bei surengti didesnę spalvingų meninių darbų bei fotografijų parodą, skirtą Pasaulinei vandens dienai paminėti. Spalvingi, originalūs bei labai išradingai pateikti meninai darbai atkeliavo iš net septynių miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir kovo 21–31 dienomis buvo eksponuojami Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.