Panevėžyje šurmuliavo šeštasis lenkų kultūros festivalis

Danutė Kriščiūnienė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės m-klos direktorė

Birželio 9-ąją miesto širdyje – Laisvės aikštėje – jau šeštąjį kartą šurmuliavo lenkų kultūros festivalis. Jame dalyvavo orkestrai, chorai, dainų ir šokių ansambliai, liaudies muzikos kapelos, senjorų klubai iš 17 įvairių Lenkijos ir Latvijos miestų. Skambėjo unikalios liaudies dainininkų traukiamos dainos, stebino miklūs šokėjai, pasipuošę ryškiaspalviais tautiniais drabužiais. Kaip nė vienais metais į festivalį atvyko daug mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo (tarp jų ir turintys klausos negalią).

Festivalis prasidėjo šv. Mišiomis Kristaus Karaliaus katedroje. Po šv. Mišių didžiulė kolona festivalio dalyvių ir panorusiųjų jame dalyvauti, nešini vėliavomis, skambant muzikai ir dainoms, patraukė į Laisvės aikštę. Nė vienų metų festivalio nepraleidžiantis JE Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, festivalio ambasadorius ir globėjas, nešinas Lietuvos vėliavą, žygiavo kartu su svečiais ir miesto gyventojais.

 

Festivalio organizatoriai – Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, Kėdainių lenkų draugija ir Panevėžio esperanto klubas „Revo“. Partneriai: Panevėžio vietos veiklos grupė, Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“. Visą renginį filmavo filmų kūrėjas Steponas Kubeckas. Fotografavo profesionalios fotografės: Meilė Druktenytė ir Dalia Gedgaudienė. Renginys buvo verčiamas į lietuvių-lenkų, lenkų-lietuvių ir lietuvių-gestų kalbas. Vertė Kėdainių lenkų bendruomenės pirmininkė Irena Duchovska, lenkų kalbos mokytoja Regina Čirickaitė ir Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro vertėjos.

Rėmėjai: Panevėžio miesto savivaldybė, „Kalnapilis nealkoholinis“, IĮ „Šasi“, UAB „Biuro verslas“, Visuotinės taikos federacija (VTF), Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Masiliūnienė, VšĮ Panevėžio turizmo informacijos centras. Informaciniai rėmėjai: „Švietimo naujienos“, laikraštis „Panevėžio kraštas“, panskliautas.lt, Lietuvos kurčiųjų draugijos mėnraštis „Akiratis“, Panevėžio miesto dienraštis „Sekundė“, „AINA“, „Jūsų Panevėžys“.

 

Susirinkusiuosius sveikino LR Seimo narys Povilas Urbšys, Kadzidlo meras Dariušas Lukaševskis, VTF pirmininkas ir rėmėjas Raimondas Urbonas, Panevėžio miesto tarybos narė Loreta Masiliūnienė, Panevėžio esperanto klubo pirmininkė Vida Kulikauskienė.

Panevėžiečiams atstovavo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinių šokių grupės „Liepsna“ ir Panevėžio moksleivių namų šokių grupės „Selevy“ šokėjai (vadovė Regina Liutkevičienė) bei Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė).

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.