Palangos sanatorinėje mokykloje – edukacinis renginys Trijų spalvų simfonija

Erika Turauskienė
,
pradinių klasių mokytoja
Ingrida Rimšienė
,
bibliotekininkė

Birželio 2 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys Trijų spalvų simfonija. Renginyje dalyvavo Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ narė Meilė Bukytė, ugdymo įstaigos pradinių klasių mokiniai, mokytojos Alma Bluškienė, Jolanda Malinauskienė, Anželika Toleikienė, Erika Turauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Bušmienė, mokytojo padėjėja Judita Balsytė, kiti bendruomenės nariai.

 

Mokytoja Erika Turauskienė interaktyviame ekrane demonstravo Lietuvos etnografinių regionų žemėlapį. Mokytoja Jolanda Malinauskienė priminė Lietuvos etnografinių regionų ribas. Vaikai įvardijo Lietuvos etnografinių regionų bei jų centrų pavadinimus.

 

M. Bukytė, D. Bušmienė ir J. Balsytė buvo pasipuošusios Žemaitijos regiono tautiniais rūbais. M. Bukytė pristatė vaikams tautos ir valstybės simbolį – tautinius drabužius; papasakojo, kad kiekvieno Lietuvos regiono tautiniai drabužiai šiek tiek skiriasi, turi tam tikrų savitų bruožų: įvairios medžiagos, raštai, spalvos, sukirpimas, puošyba ir net vilkėjimo būdas. Vaikai turėjo galimybę sužinoti tautinių drabužių pavadinimus, vilkėjimo ypatumus, paliesti, patyrinėti ir net pasimatuoti drabužius bei aksesuarus.

 

J. Balsytė pristatė vaikams lietuvių liaudies instrumentus – skudučius, kankles, molinę dūdelę. Mokiniai aktyviai tyrinėjo muzikos instrumentus, pabandė kankliuoti, skudučiuoti, pagroti dūdele. Vaikai pripažino, kad grojimas muzikos instrumentais yra sudėtingas procesas. Vėliau J. Balsytė kanklėmis atliko Pamario krašto lietuvių liaudies dainą Parbėg laivelis, Prano Puskunigio kūrinį Daina apie senovę ir šokį Trepsiukas.

 

 

D. Bušmienė pakvietė vaikus patyrinėti Baltijos auksu vadinamą gintarą ir jo dirbinius. M. Bukytė papasakojo vaikams, kaip atpažinti, ar gintaras yra tikras (gintaro gabaliuką reikia smarkiai patrinti į vilnonę skepetaitę; trinant gintaras įkaista ir skleidžia specifinį kvapą). Vaikai pabandė patikrinti gintaro gabalėlius. D. Bušmienė priminė vaikams, kad Palangoje, Birutės parke, yra įsikūręs gintaro muziejus, pakvietė vaikus jame apsilankyti. Vėliau vaikai skanavo vandenį su gintaru. Mokiniams buvo netikėta, kad gintaro vanduo naudingas organizmui. Visi vaikai noriai gėrė vandenį, kai kurie prašė pakartoti.

 

Renginio pabaigoje aktyviausiems mokiniams įteiktos dovanos – šviečiančios trispalvės apyrankės. Mokytojos skyrė vaikams užduotį – nuspalvinti pasirinkto etnografinio regiono tautinį kostiumą. Atlikdami užduotį ugdytiniai prisiminė tautinių kostiumų spalvas ir kitus ypatumus.

 

Džiugu, jog mokiniai aktyviai dalyvavo edukaciniame renginyje, kurio metu sužinojo apie tautinius kostiumus pagal Lietuvos etnografinius regionus; turėjo galimybę tyrinėti lietuvių liaudies instrumentus bei praturtinti žinias apie gintarą. Tikimės, jog vaikai pasidalins įspūdžiais su savo artimaisiais ir kartu su šeimos nariais puoselės lietuvių liaudies tradicijas, papročius, tautiškumą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.