Paauglystės grimasos gimnazistų ir mokytojų filme „Valentinas“

Marius Janulevičius
,
lietuvių kalbos mokytojas, Kino klubo vadovas

Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje jau nuo 2016 metų sėkmingai veikia Kino klubas, neformalaus ugdymo būrelis, kasmet sukuriantis daug vaidybinių ir dokumentinių filmų. Šių metų sausį bendra Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė sukūrė naują filmą apie neįtikėtinus paauglių nuotykius, tėvų ir vaikų nesusikalbėjimą, kaltės jausmą ir meilės paieškas. Vaidybinis filmas „Valentinas“ yra keista, nepatogi, bet įdomi istorija apie septyniolikmetį vaikiną, policininko sūnų, kuris kivirčo metu netyčia nužudo savo draugą.

 

Šio filmo peržiūra gali tapti puikia įžanga klasės valandėlėms ar etikos pamokoms apie atsakomybę (kodėl pagrindinis veikėjas po nelaimingo atsitikimo nekviečia pagalbos, o bando paslėpti draugo kūną?), apie kompleksus (kokios įtakos jų atsiradimui turi nepagarbūs tėvų tarpusavio santykiai?), bendravimo problemas (Valentinas repetuoja būsimus pokalbius su įvairiais žmonėmis ir modeliuoja būsimas situacijas, bet tikrovėje visada susimauna), apie tai, kad kartais net mokytojai prisideda prie patyčių klasėje, o tėvai neturi žalio supratimo apie tai, ką veikia jų vaikai. Filmas buvo kuriamas improvizacijos metodu – filmuodama kiekvieną epizodą kūrybinė grupė spręsdavo galvosūkį, kaip pakreipti vieną ar kitą situaciją ir kas turėtų nutikti toliau, todėl istorijos pabaigą sužinojome tik ją nufilmavę. Filmą pamatyti galima čia.

 

Filmą „Valentinas. Vienos žmogžudystės istorija“ kūrė bendra mokytojų ir mokinių komanda: Karolis Jablonskas, Marius Janulevičius, Aretas Gedžius, Deividas Liubertas, Vaiga Stanevičienė, Daiva Adomaitienė, Raimund Kovalkov, Normantas Butkus, Gintarė Jokubauskytė, Baltrus Norvaišas, Karolis Švenčionis ir kt.

 

Daugiau Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos Kino klubo sukurtų filmų galite rasti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.