Olimpinė diena

Rugsėjo 20 dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko kasmetinė „Olimpinė diena“ 5–8 klasių mokiniams. Renginio tikslas – ugdyti fizinio aktyvumo gebėjimus, pažinimo, emocinę, sveikos gyvensenos, pilietiškumo ir kultūrinę kompetencijas. Vykdytos įvairios teorinės ir praktinės užduotys bei orientacinis žaidimas – fotomedžioklė.

 

Visų pirma, kartu su Tauragės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojais klasės atliko komandines užduotis, kuriose reikėjo pritaikyti žinias apie sveiką gyvenseną, rūšiavimo ypatumus, pirmąją pagalbą, aiškino, kas yra PSO, demonstravo fizinę ištvermę atlikdami įvairius pratimus.

 

 

Vėliau, kadangi šiemet „Olimpinės dienos“ veikla integruota kartu su lietuvių kalba ir literatūra, mokiniams pagal pateiktas užuominas (nuotraukas, ištraukas iš kūrinių ar biografijų) teko išsiaiškinti, apie kokį su literatūra susijusį žmogų kalbama, kaip jis įamžintas mūsų mieste. Keliaudami nuo vieno objekto prie kito mokiniai turėjo nusipaveiksluoti prie jų bareljefų, ekslibrių ar paminklų bei nueiti ne mažiau nei 10000 žingsnių. Žingsniuodami įsijungėme į Europos judumo savaitę ir 100 tvariausių miestų iššūkį.

 

Tikime, kad Olimpinės dienos metu atliktos užduotys ugdo sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo poreikį, fizinės raiškos ir emocijų įgūdžius, gebėjimą prisiimti atsakomybę už savo veiklą ir rezultatus, skatina domėjimąsi miesto kultūriniais ir visuomeniniais objektais.

 

Olimpinės dienos organizacinis komitetas

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.