Netradicinėje dienoje Kuršėnuose – aktorė Virginija Kochanskytė

Birželio 9 d. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai dalyvavo netradicinėje veikloje susitikime su aktore, Klaipėdos universiteto docente Virginija Kochanskyte. Pristatydama aktorę Kuršėnų kultūros centre mokytoja Raimonda Rumbinaitė sakė, kad Virginija Kochanskytė save atrado keliose srityse: ji ne tik garsi Lietuvos scenos karalienė, labiau pamėgusi kamerinės aplinkos žiūrovą, bet ir knygos apie choreografą A. Jurgelionį „Krūmo šaknys“ sudarytoja, UNISEF Geros valios ambasadorė ir tiesos žmogus, mylintis pedagoginę veiklą, besidalijantis žiniomis su studentais, susirinkusiais į studijas, Klaipėdos universitete, su programomis keliaujantis po Lietuvą.

Tądien aktorė net du kartus tądien susitiko su gimnazistais ir vedė juos I. Simonaitytės gyvenimo ir kūrybos keliais, skaitė ištraukas iš „Viliaus Karaliaus“ ir „Pikčiurnienės“. Ji sužavėjo klausytojus savo betarpiškumu, emocionalumu, nuoširdumu ir lietuviško žodžio grožiu. Ne vienas gimnazistas, išeidamas iš susitikimo su aktore, galvojo, kad dalyvavo susitikime su dviem Lietuvos karalienėmis, mylinčiomis Lietuvą ir mūsų žodį – rašytoja Ieva Simonaityte ir aktore Virginija Kochanskyte.

 

Kotryna Lučinskaitė, IIGC klasės mokinė

Mokinių mintys iš susitikimo su Virginija Kochanskyte

 

Iš renginio išėjome laimingos ir sušildytos aktorės Virginijos Kochanskytės.

Agnė Giržadaitė ir Ugnė Kudinova, IIIGB kl.

 

Manau, kad tokių pamokų galėtų būti ir daugiau, nes išgirdau daug negirdėtų faktų apie Ievą Simonaitytę. Labai susižavėjo aktorės emocionalumas. Ačiū, aktore, už susitikimą.

Beatričė Virkutytė, IIGC kl.

 

Aktorės V. Kochanskytės programa, skirta Ievai Simonaitytei, sujaudino iki pat širdies gelmių. Kiek rašytojos  žodžiuose tiesos, meilės Mažajai Lietuvai. Ačiū organizatoriams ir aktorei Virginijai Kochanskytei už programą.

Giedrė Gajauskaitė, IIGC kl.

 

Dar niekada neteko sutikti aktorės, kuri taip žodžiais užburtų žiūrovus, t. y. savo klausytojus. Žemaičiai pasakytų: „Buvo stipriai ir drūtai“. Ačiū, miela aktore, už I. Simonaitytę, už tą „Stipriai ir drūtai“, už Jūsų charizmatišką žodį, už gebėjimą bendrauti su mumis, t. y. mokiniais.

Gabija Jaraminaitė, IIGC kl.

 

Ačiū, miela aktore, už kai kurių I. Simonaitytės gyvenimo faktų paaiškinimą, už pamokymą interpretuoti sakinius, mintis. Visada atminsiu Jūsų cituotą rašytojos I. Simonaitytės sakinį: „Nestatykit ant mano kapo kryžiaus dėl to, kad visą gyvenimą po kryžiumi vaikščiojau“. Įsiminsiu ir jo interpretacijas.

Rokas Gelžinis

 

Mokinių mintis surinko ir užrašė mokytoja Raimonda Rumbinaitė ir IIGC kl mokinė Kotryna Lučinskaitė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.