Dešimt Riešės gimnazijos bendruomenės dovanų Lietuvai!

Riešės gimnazijos bendruomenės pirmoji iniciatyva – dovana Lietuvos šimtmečiui paminėti – buvo pradėta įgyvendinti 2017 m. lapkritį, kai organizavome pilietiškumo projekto „Augu Lietuvai“ renginį. Per jį Riešės gimnazijos Bukiškių progimnazijos skyriaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, mokiniai, Riešės gimnazijos auklėtiniai, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokiniai bei svečiai sodino tulpes, kurios pavasarį pražys Lietuvos trispalve.

 

Antroji gimnazijos dovana Lietuvai – langų puošimas trispalve pyne. Jau nuo sausio Riešės gimnazijos, Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokiniai ir ugdytiniai bei Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai buvo kviečiami pinti trispalves girliandas, kuriomis puošėme įstaigų langus. Kiekvienas ugdytinis prisidėjo prie šios dovanos – pagamino Lietuvai ne mažiau kaip po vieną trispalvę girliandą.

 

Trečioji dovana Lietuvai – bendras Riešės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių ir pradinių klasių mokinių darbas, į kurį įsitraukė daugiau kaip 400 Riešės gimnazijos pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių. Naudojant popieriaus plastikos techniką sukurta didžiulė trispalvė, kurios kiekviename lapelyje randame vaikų užrašytas mintis – padėką Lietuvai.

 

Viena didesnių iniciatyvų šimtmečio proga – Riešės gimnazijos trispalvės skulptūros kūrimas. Riešės gimnazijos bendruomenė visą vasarį kviečiama kurti keramikos darbus, tautiškumu dvelkiančius simbolius ir savo rankų delnų įspaudus trispalvei skulptūrai. Ši dovana Lietuvai bus baigta pavasarį, kai skulptūra bus pastatyta gimnazijos kieme, papuošta Riešės gimnazijos bendruomenės pagamintais molio dirbiniais.

 

Penktoji gimnazijos dovana Lietuvai – tai iniciatyva, vykdyta nuo sausio 13-osios iki vasario 16-osios. Kiekvieną dieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių pedagogai, gimnazijos administracijos nariai skaitė vaikams šimtmečio kūrinius apie Lietuvą. Per minėtą laikotarpį visiems gimnazijos ugdytiniams perskaityta daugiau kaip 100 įvairių dar praeitame šimtmetyje kurtų kūrinių: sakmių, padavimų, eilėraščių ir t. t.

Šeštoji dovana Lietuvai – trispalvės kasos pynimas. Nuo vasario 1 d., klausydamiesi lietuvių liaudies kūrinių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių udytiniai pynė trispalvę kasą, kuri Vasario 16-ąją buvo surišta į vieną daugiau kaip 100 metrų siekiančią trispalvės pynę.

Septintoji dovana Lietuvai – paroda „100 priešmokyklinukų žodžių Lietuvai“, kurioje surašytos mūsų mažiausių ugdytinių mintys apie tai, ką jiems reiškia Tėvynė.

 

Vasario 16-osios išvakarėse Riešės gimnazijoje buvo organizuota dar viena iniciatyva – pradinių klasių mokinių „Beždžioniukų diskoteka“, kurioje skambėjo mažųjų drauge su pradinių klasių mokytojais paruošti pilietiškumu dvelkiantys dainų ir šokių pristatymai.

Dar viena dovana Lietuvai – organizuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginys Riešės, Bukiškių, Avižienių ir kitų aplinkinių gyvenviečių bendruomenių nariams.

 

Dešimta dovana Lietuvai – Riešės gimnazijos organizuota tarptautinė pradinių klasių mokinių darbų paroda-konkursas „Laiškai iš praeities – verpstės“. Parodoje eksponuojami pradinių klasių mokinių darbai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Belgijos ir kitų šalių lietuviškų mokyklų. Darbai parodoje bus eksponuojami iki kovo pabaigos. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Lina Miliuvienė

Riešės gimnazijos direktorė 

Agnė Pujanauskienė

Pagrindinį ir pradinį ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.