Naujos technologijos Šveicarijos pagrindinėje mokykloje: įdomiau mokyti ir mokytis

Diana Cigasaitė
,
Jonavos r. Šveicarijos pagrindinės m-klos dailės vyresnioji mokytoja

Nieks nedrįs paneigti, kad mokyklos gyvena technologinių pokyčių ritmu. Technologijos keičiasi greičiau, nei galime įsivaizduoti. Įvairiais būdais siekiama didinti vaikų užimtumą ir mokymosi gebėjimus, išmokyti juos džiaugtis gyvenimu ir realizuoti savo idėjas. Technologijų suteikiamos galimybės atveria akis į pasaulį, o kartu leidžia pasidalyti tuo, ką unikalaus turi patys vaikai. Taip mokyklos viduje pamažu kuriami tiltai tarp švietimo ir verslo, tarp tradicijų ir inovacijų.

 

Tokiomis technologijų naujovėmis viena pirmųjų Jonavos rajone susidomėjo Šveicarijos pagrindinė mokykla. Dar praėjusių metų gegužės mėnesį mokykla įsigijo 3D spausdintuvą „da Vinci 1.0 AiO“. Per neformaliojo švietimo užsiėmimus mokiniai susipažįsta su gaminio modeliavimu, projektavimu, spausdinimo procesu. Kūrybinių dirbtuvių metu įgyvendinami savi trimatės grafikos projektai, vyksta gamybos procesas. Mokiniai turi galimybę kurti savo sugalvotus daiktus, juos modeliuoti, tobulinti. Mokymasis dirbti 3D spausdintuvu sulaukė didžiulio susidomėjimo. Lapkričio pradžioje mokiniai surengė savo sukurtų daiktų parodą, džiaugėsi puikia galimybe pažinti daugelį dalykų, reiškinių ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

 

Belieka tik pasidžiaugti, kad Jonavos r. Šveicarijos pagrindinė mokykla ir jos bendruomenė yra atviros naujovėms, o ugdymo procesas mokykloje organizuojamas kūrybiškai ir šiuolaikiškai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.