Molėtų gimnazijos atstovai dalyvavo tarptautiniame projekte Škotijoje

Jolanta Žalalienė

Molėtų gimnazijos komanda spalio 9–15 dienomis dalyvavo tarptautiniame „Erasmus+“ KA2 tarpmokyklinių partnerysčių projekte „Looking out. Looking in“ Škotijoje. Į projektą išvyko penkiolika jaunų muzikos mylėtojų ir trys mokytojos. Spalio 9 dieną projektas prasidėjo, įspūdžiai ir geros emocijos liejosi per kraštus. Aplankėme Albyn mokyklą, susibičiuliavome su projekto dalyviais iš Graikijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos ir, žinoma, šeimininkais škotais. Albyn mokyklos mokiniai surengė ekskursiją po mokyklą, lankėmės pamokose, bendravome su mokytojais. Dalyvavome orientacinėse varžybose didingame Duthie parke, aplankėme įspūdingą Žiemos sodą. Vakare mokėmės škotiškų šokių.

 

Na, o po to laukė repeticijos nuo ryto iki vakaro. „Apsiginklavę“ instrumentais išvykome į pirmąją repeticiją Albyn mokykloje. Kitą dieną repetavome Didžiojoje Aberdyno Music Hall salėje. Fantastiškos bendrystės dienos, daug muzikos ir gerų emocijų.

 

Visi nekantriai laukėme koncerto.

 

Koncertas įvyko! Tai buvo taip stipru ir profesionalu, kad klausant šiaušėsi oda. Absoliučiai tobula akustika Muzic hall salėje, 130 jaunų muzikantų iš Lietuvos, Škotijos, Ispanijos, Graikijos, Italijos ir Prancūzijos tarptautiniame orkestre ir patys nuostabiausi dirigentai. Molėtų gimnazijos komanda padirbėjo puikiai! Gimnazistai kartu su graikais atliko aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Aušrelė“. Dirigavo muzikos mokytoja Rūta Vekerotienė. Koncerte skambėjo ir kitų šalių partnerių kūriniai. Škotai grojo su prancūzais, italai – su ispanais. Na, ir didysis muzikinis siurprizas – visų šalių atstovų sukurta Europos simfonija. Labai ilgai netilo žiūrovų plojimai…

 

 

O po to – dar viena puiki diena Škotijoje. Visiems projekto dalyviams paliko didžiulį įspūdį pažintinė ekskursija po miestą. Aplankytas Old Aberdeen universitetas, St Machar katedra, Meno galerija, pasivaikščiota nepaprasto grožio senamiesčiu ir, žinoma, pasilabinta su Šiaurės jūra.

 

Projektas „Erasmus+“ KA2 „Looking Out, Looking In“ Škotijoje baigėsi. Prisipildėme širdis muzikos, gerų emocijų, naujų draugų, idėjų, dėkingumo.

 

Dėkojame projekto koordinatoriams už turiningas ir įdomias veiklas.

 

Esame labai laimingi, kad oriai nešėme Lietuvos ir Molėtų gimnazijos vėliavas tokiame svarbiame tarptautiniame projekte.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.