„Junior Achievement“ ir UNICEF pradeda projektą, skirtą padėti jaunuoliams iš Ukrainos

„Junior Achievement Europe“ su UNICEF pradeda naują partnerystę „UPLIFT Youth“, skirtą padėti jauniems ukrainiečių pabėgėliams visoje Europoje. Suvieniję savo žinias ir patirtį, UNICEF ir „JA Europe“ sieks padidinti jaunimo aktyvumą, skatins jaunuolių įsitraukimą į darbo rinką, didins tvarios ekonomikos augimą bei veiklios ir pilietiškos visuomenės kūrimą Europoje. Viena iš projekto šalių – Lietuva.

 

Projekte be Lietuvos dalyvauja Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Moldovos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos ir Slovakijos šalių „Junior Achievement“, šalis palaiko „JA Graikija“, „JA Italija“ ir „JA Ukraina“. Ukrainiečiai projekto veiklose dalyvaus drauge su vietos moksleiviais. Taip tikimasi padidinti bendruomeniškumo jausmą, sustiprinti integraciją tarp jaunų žmonių, užtikrinti galimybę ne tik mokytis, bet ir atrasti būdų, kaip užsidirbti ir įsilieti į darbo rinką.

 

 

„UPLIFT Youth“ projekte moksleivių laukia intensyvi programa. Mokykloje ir už jos ribų vyks įvairūs protmūšiai, pažintys su bendraamžiais, socialinio verslo hakatonai, inovacijų stovyklos, karjeros pasirinkimo dirbtuvės ar praktika įmonėse. Lietuvoje, siekiant padėti projekto dalyviams geriau suprasti šalies verslo ekosistemą, įgyti verslumo ir antreprenerystės kompetencijų, moksleiviai dalyvaus „Lietuvos Junior Achievement“ jaunųjų bendrovių kūrimo programoje „accelerator_x“, kurioje galės įkurti savo verslą, dalyvauti mokinių mokomųjų bendrovių konkursuose: „Kalėdinėje eXpo“, „Akcijų biržoje“.

 

Rūpi jaunuolių ateitis

Kaip teigia Nina Ferencic, UNICEF regioninio biuro patarėja paauglių vystymosi klausimais Europoje ir Centrinėje Azijoje: „UNICEF glaudžiai bendradarbiavo su keliomis nacionalinėmis JA organizacijomis praeityje, todėl džiaugiamės galėdami pradėti šį naują projektą visoje Europoje. Dirbdami kartu su nacionaliniais partneriais ir jaunimu, turime unikalią galimybę padaryti reikšmingą indėlį į jaunų ukrainiečių gyvenimus visoje Europoje, rūpintis pagarbos ir solidarumo vertybių puoselėjimu.“

 

„Nepaprasti laikai reikalauja ypatingų priemonių: esame labai dėkingi UNICEF už tikėjimą „Junior Achievement“ kuriamu poveikiu. Tikiuosi, kad mūsų ilgametė patirtis ir ypatingas dėmesys jauniems ukrainiečiams, pasikeitusius ukrainiečių gyvenimus padarys kuo sėkmingesnius. „JA Europe“ yra tikra garbė dirbti su Nobelio taikos premijos laureatu UNICEF“, – sako Salvatore Nigro, „JA Europe“ generalinis direktorius.

 

Jungia skirtingas kultūras ir ugdo kompetencijas

„Lietuvos Junior Achievement“ projektą įgyvendins trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. „Džiaugiamės galėdami prisijungti prie visos Europos ir plėsti balandžio mėnesį pradėtas iniciatyvas Ukrainos labui. LJA komandoje dirba ilgametė verslumo praktikė iš Ukrainos, tad šis projektas – natūralus žingsnis komandai, dar viena galimybė pastebėti ir įtraukti moksleivius. Norime padėti jiems įsilieti ir kurti bendruomenę, susipažinti su antrepreneryste ir pasitelkti įgytas kompetencijas ateityje žengiant į darbo rinką“, – ateities vizija ir tikslais dalijasi „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

 

Projektas vykdomas nuo 2022 m. liepos mėnesio iki 2023 m. pabaigos su 11 partnerių šalių, siekiant įtraukti dar daugiau Europos valstybių.

 

Apie „Lietuvos Junior Achievement“

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai. Daugiau informacijos lja.lt.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.