Mokytojų ir ugdytinių STEAM projektas „Metodinės priemonės iš antrinių žaliavų“

Šiuolaikinėje visuomenėje vartotojiškumas yra viena opiausių problemų, todėl viena iš vertybių, diegiamų vaikams jau nuo mažų dienų, turėtų būti tvarumas.

 

Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“ koordinuoja tarptautinį „Nordplus“ projektą „Kids go green STEAM“ ir nuolat ieško bei įgyvendina idėjas, kaip paversti darželį tvaresniu, ekologiškesniu bei draugiškesniu aplinkai.

 

Balandžio mėnesį darželis organizavo bei įgyvendino STEAM projektą, kuriame dalyvavo Kauno miesto Šančių ir Panemunės seniūnijų ikimokyklinės ugdymo įstaigos: Šančių lopšelis-darželis bei lopšeliai-darželiai „Čiauškutis“ ir „Pušynėlis“. Ugdytiniai bei jų mokytojai įgyvendino tvarią idėją „Metodinės priemonės iš antrinių žaliavų“. Projekto tikslas – plėtoti tvarumo idėjas kūrybiškai panaudojant antrines žaliavas. Projekto metu nereikalingos atliekos (butelių kamšteliai, kartoninės dėžutės, tūtelės ir kt.) paverstos įdomiomis, spalvingomis bei naudingomis ugdymo(si) priemonėmis, skirtomis lavinti įvairias vaikų kompetencijas, įgūdžius bei gebėjimus.

 

Iš antrinių žaliavų sukurtos priemonės eksponuojamos Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos bibliotekoje, Šančių padalinyje. Priemonių gausa bei įvairiapusiškumas, tik patvirtino, jog vaikų ir pedagogų kūrybiškumas beribis, o niekam nebereikalingas atliekas galima prikelti antram gyvenimui.

 

Projekto organizatorės:

Karolina Bajorėnaitė, mokytoja

Airina Jančaitienė, mokytoja metodininkė

Renata Rudžionienė, metodininkė

Gerda Rutkauskienė, vyr. mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.