Mokytojai: kinas ir vertinga, ir patraukli priemonė nuotoliniam mokymui

Karantino metu Lietuvoje užvėrus mokyklų duris, mokytojams teko priimti nuotolinių pamokų iššūkį. Kinas kaip būdas mokomiesiems dalykams aiškinti šiuo laikotarpiu tapo vertinga ir patrauklia mokymo priemone, kurią mokytojai ketina ir toliau integruoti į įprastas pamokas sugrįžus į mokyklas. Tai patvirtino Lietuvos kino centro inicijuotose „Nuotolinėse kino pamokose“ dalyvavę pedagogai.

 

Per septynias projekto savaites prie alternatyvaus mokymo būdo prisijungė per 400 iki šiol platforma nesinaudojusių pedagogų, spėta parodyti 20 lietuviškų filmų tinkančių įvairioms disciplinoms aiškinti. Iš viso programos filmai sulaukė daugiau nei 5000 peržiūrų. Populiariausi kino edukacijoje – „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969), „Balkonas“ (rež. Giedrė Beinoriūtė, 2008), „Laikinai“ (rež. Jūratė Samulionytė, 2011) ir animacinis filmas „Nebaigta pasaka“ (rež. Antanas Skučas, 2007).

 

Skirtingų amžių moksleiviams skirti tik lietuvių filmai buvo pritaikomi literatūros, užsienio kalbų, istorijos, psichologijos, meninio ugdymo ir kitose pamokose bei pristatomi su metodinėmis medžiagomis, padedančiomis geriau suprasti filmo temą ir kino kalbą. Kiekvienoje priemonėje buvo apžvelgiamos filmo ypatybės bei nurodomos galimos diskusijų temos, užduotys ir pavyzdinis pamokos scenarijus. Projekto filmų katalogas augo kartu su mokytojais: sulaukęs prašymų Lietuvos kino centras prie projekto kvietė jungtis kino kūrėjus. Didžiulio palaikymo dėka pamokų programa keitėsi, įvyko trumpametražių pamokų savaitė, mokytojams pageidaujant populiariausios kino pamokos kartotos.

 

Pasak projekte dalyvavusių mokytojų apklausos, svarbiausias kriterijus renkantis filmą buvo tema, trukmė, aktualumas mokomai disciplinai. Dauguma pedagogų filmus rinkosi ne po kartą, net 56 proc. apklaustųjų surengė vidutiniškai po 3 pamokas. Net 93,5 proc. apklaustųjų kiną į pamokas ketina integruoti ir grįžus į įprastas pamokas mokykloje.

 

„Nuotolinės kino pamokos“ tai Lietuvos kino centro nuo 2013 m. įgyvendinamos programos „Kino edukacijos ugdymo bazė“ (KEUB) dalis. Iš viso šiuo metu KEUB naudojasi daugiau nei 1300 mokytojų, nuolat plečiamas lietuviškų filmų ir metodinių priemonių katalogas pamokoms.

 

Lietuvos kino centras dėkoja prisidėjusiems autoriams ir kino kompanijoms: Antanui Skučui, VšĮ „Art shot“, VšĮ „Čiobreliai“, VšĮ „Just a Moment“, VšĮ „Kino paslaptis“, VšĮ „Kultūrinių projektų centras“, VšĮ „Monoklis“, MB „Po mokyklos“.

 

Lietuvos kino centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.